Wiadomości

 • Żurawina i jej właściwości dla zdrowia seniora

  Żurawina i jej właściwości dla zdrowia seniora

  Żurawina jest prawdziwą bombą witaminową, którą warto lepiej poznać. Ma przez to dobry wpływ na zdrowie seniora, ponieważ zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca czy infekcji dróg moczowych.
 • Łódzkie Dni Seniora już w maju!

  Łódzkie Dni Seniora już w maju!

  Senioralia na stałe zapisały się w kalendarzach wydarzeń największych polskich miast. Kolejną imprezę dedykowaną seniorom organizuje również Łódź. II Łódzkie Senioralia rozpoczną się w połowie maja i będą obejmować tygodniowy cykl wydarzeń i atrakcji.
 • Wiosenna zdrowa dieta seniora

  Wiosenna zdrowa dieta seniora

  Gdy kończy się zima, każdy powinien pomyśleć o urozmaiceniu swojej diety. Prawidłowo zbilansowane posiłki nie tylko poprawią zdrowie seniora, ale polepszą też samopoczucie osób starszych. Czas na wiosenny zastrzyk energii!
 • Kraków zaprasza na II Senioralia

  Kraków zaprasza na II Senioralia

  Osoby starsze mają swoje święto! Już po raz drugi w Krakowie odbędą się Ogólnopolskie Senioralia – wielkie wydarzenie dla wszystkich aktywnych seniorów.
 • Miód i jego zdrowotne właściwości

  Miód i jego zdrowotne właściwości

  Aby na dłużej zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie, seniorzy powinni sięgać po naturalne produkty. Do jednych z najlepszych zalicza się miód! Jest bowiem nie tylko smaczny, ale jego lecznicze właściwości są doskonale wpływają na zdrowie seniora.
 • Projekt Fifty:Fifty, czyli komputer dla seniora

  Projekt Fifty:Fifty, czyli komputer dla seniora

  Osoby starsze coraz chętniej używają komputera i sprawniej poruszają się po sieci. Jednak to za mało – wiele milionów seniorów nadal nie korzysta z nowoczesnych technologii. Z problemem tym ma sobie poradzić projekt Fifty:Fifity, działający na zasadzie franczyzy społecznej.
 • Kwas acetylosalicylowy dla zdrowia seniorki?

  Kwas acetylosalicylowy dla zdrowia seniorki?

  Kwas acetylosalicylowy – nazwa brzmi co najmniej obco, ale tak naprawdę to stara, sprawdzona aspiryna. Osoby starsze nadal chętnie po nią sięgają w przypadku bólu głowy, jednak naukowcy odkrywają coraz to nowej jej właściwości dla zdrowia seniorów.
 • Filmowy debiut seniorów z Warszawy

  Filmowy debiut seniorów z Warszawy

  „Seniorzy o sobie” to projekt filmowy skierowany do warszawskich seniorów, którzy przez kilka miesięcy pracowali nad swoimi pierwszymi filmami. Już za dwa tygodnie w Kinie Muranów odbędzie się pokaz ich debiutów reżyserskich!
 • Spotkanie małopolskich seniorów w Krakowie

  Spotkanie małopolskich seniorów w Krakowie

  Wielkimi krokami zbliżają się obchody Małopolskiego Dnia Seniora. W najbliższą sobotę w Krokowie będzie można spotkać się ze specjalistami, którzy doradzą, jak zdrowo żyć.
 • Senior w olimpijskiej formie

  Senior w olimpijskiej formie

  Po 60. roku życia trudniej jest zmobilizować się do aktywności fizycznej. Odpowiedzią na brak motywacji może być program „Bądź w olimpijskiej formie” skierowany do osób starszych. Jest to nie tylko zachęta, ale również okazja, by ćwiczyć pod okiem mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza.
 • Jak uniknąć zimowej infekcji

  Jak uniknąć zimowej infekcji

  Zimą problemem osób starszych są nie tylko oblodzone chodniki i chłód, ale również obniżona odporność. Jest ona główną przyczyną infekcji, która dla organizmu seniora może być bardzo niebezpieczna. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, by nie dać się żadnym chorobom i w pełni cieszyć urokami zimy, zapominając o przypadłościach.
 • Szczyrk chodzi z kijkami!

  Szczyrk chodzi z kijkami!

  Na aktywnych seniorów ze Szczyrku cieka ciekawa propozycja aktywnego spędzania czasu. Związek Emerytów zaprasza ich na spacery z kijkami.
 • Jak rozpoznać udar

  Jak rozpoznać udar

  Do najbardziej zagrożonej udarem grupy należą osoby starsze. Jest to bardzo wyniszczające schorzenie, powodujące uszkodzenia mózgu a nawet zgony. Tylko szybkie rozpoznanie i odpowiednia reakcja dają szansę na powrót do zdrowia.