Wiadomości

 • 5 uzdrowisk w Polsce, które warto odwiedzić

  5 uzdrowisk w Polsce, które warto odwiedzić

  Wyjazd do uzdrowiska to dobry pomysł nie tylko na podreperowanie zdrowia seniora. Nie wszystkich kusi kultowy Ciechocinek, Inowrocław czy Kołobrzeg, które są oblegane przez kuracjuszy przez cały rok. Przedstawiamy więc kilka mniej znanych polskich uzdrowisk.
 • Warsztaty dla seniorów w Gdańsku - „Fitness mózgu”

  Warsztaty dla seniorów w Gdańsku - „Fitness mózgu”

  Osoby starsze oraz ich bliscy często uważają, że problemy z pamięcią w podeszłym wieku są nieuniknione. To nie prawda – wystarczy prosty trening, by zobaczyć znaczną poprawę. Swoją pomocą w tym zakresie służy stowarzyszenie „Projekt Pełni Szczęścia”, który organizauje dla seniorów z Gdańska warsztaty zatytułowane Fitness mózgu – trening umysłu dla osób 55+ .
 • 6 najlepiej ocenianych domów seniora

  6 najlepiej ocenianych domów seniora

  Bywa że osoby starszej wymagają opieki, której nie może zapewnić im rodzina. Wtedy warto przemyśleć pomoc, jaką zapewniają domy seniora w Polsce. Decyzja nigdy nie należy do łatwych – dlatego przedstawiamy sześć najlepiej ocenianych placówek.
 • 4 powody, aby zacząć ćwiczyć

  4 powody, aby zacząć ćwiczyć

  Nigdy nie jest za późno na aktywność fizyczną! Może na początku będzie trudno, jednak odpowiednie ćwiczenia dla seniorów potrafią zdziałać cuda. Warto sprawdzić, co można dzięki nim osiągnąć.
 • Zajęcia komputerowe dla śląskich seniorów

  Zajęcia komputerowe dla śląskich seniorów

  Specjalnie dla śląskich seniorów FAJNA Spółdzielnia Socjalna przygotowała szkolenie z obsługi tabletu oraz internetu. W bezpłatnych zajęciach mogą brać udział osoby, które ukończyły 60 lat.
 • Lublin wprowadził Kartę Seniora

  Lublin wprowadził Kartę Seniora

  Lubelska Karta Seniora ma umożliwić osobom starszym, mieszkającym na terenie miasta, rozwijanie swoich pasji i ułatwić aktywne spędzanie. Jej wydawanie właśnie się rozpoczęło.
 • Sandomierskie Senioralia na koniec czerwca

  Sandomierskie Senioralia na koniec czerwca

  W ostatni dzień czerwca w Sandomierzu będzie wiele się działo, a to dzięki imprezie skierowanych do aktywnych seniorów. Sprawdźcie, co czeka osoby starsze na zorganizowanych specjalnie dla nich senioraliach!
 • Pomorski Piknik Seniora - po raz trzeci!

  Pomorski Piknik Seniora - po raz trzeci!

  Na aktywnych seniorów z Trójmiasta czeka trzecia edycja Pomorskiego Pikniku Seniora. Podczas imprezy osoby starsze będą mogły zasięgnąć bezpłatnych porad – z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa oraz zarządzania finansami.
 • Zajęcia sportowe dla aktywnych seniorów w Warszawie

  Zajęcia sportowe dla aktywnych seniorów w Warszawie

  Niemal przez całe lato, od 1 czerwca do 31 sierpnia, osoby starsze z Warszawy, które chciałyby zrobić coś dla siebie, mogą korzystać z bezpłatnych zajęć sportowych „Aktywni Seniorzy”. W programie między innymi pilates z elementami tańca.
 • Żurawina i jej właściwości dla zdrowia seniora

  Żurawina i jej właściwości dla zdrowia seniora

  Żurawina jest prawdziwą bombą witaminową, którą warto lepiej poznać. Ma przez to dobry wpływ na zdrowie seniora, ponieważ zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca czy infekcji dróg moczowych.
 • Łódzkie Dni Seniora już w maju!

  Łódzkie Dni Seniora już w maju!

  Senioralia na stałe zapisały się w kalendarzach wydarzeń największych polskich miast. Kolejną imprezę dedykowaną seniorom organizuje również Łódź. II Łódzkie Senioralia rozpoczną się w połowie maja i będą obejmować tygodniowy cykl wydarzeń i atrakcji.
 • Wiosenna zdrowa dieta seniora

  Wiosenna zdrowa dieta seniora

  Gdy kończy się zima, każdy powinien pomyśleć o urozmaiceniu swojej diety. Prawidłowo zbilansowane posiłki nie tylko poprawią zdrowie seniora, ale polepszą też samopoczucie osób starszych. Czas na wiosenny zastrzyk energii!
 • Kraków zaprasza na II Senioralia

  Kraków zaprasza na II Senioralia

  Osoby starsze mają swoje święto! Już po raz drugi w Krakowie odbędą się Ogólnopolskie Senioralia – wielkie wydarzenie dla wszystkich aktywnych seniorów.
 • Miód i jego zdrowotne właściwości

  Miód i jego zdrowotne właściwości

  Aby na dłużej zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie, seniorzy powinni sięgać po naturalne produkty. Do jednych z najlepszych zalicza się miód! Jest bowiem nie tylko smaczny, ale jego lecznicze właściwości są doskonale wpływają na zdrowie seniora.