Wiadomości

 • Sposoby na nadciśnienie tętnicze

  Sposoby na nadciśnienie tętnicze

  Istnieją sprawdzone sposoby na nadciśnienie tętnicze, które pozwolą znacznie złagodzić towarzyszący chorobie stres czy napięcie nerwowe. Domowe sposoby leczenia wysokiego ciśnienia są skuteczne, a co więcej, nie obciążają naszej wątroby.
 • Dziurawiec i jego lecznicze właściwości

  Dziurawiec i jego lecznicze właściwości

  Czy istnieje naturalny lek, mający szerokie spektrum działania? Oczywiście - i jest nim roślina, której nie trzeba daleko szukać. Przedstawiamy dziurawiec i jego lecznicze właściwości!
 • Opieka nad osobą starszą w Domu Pomocy Społecznej

  Opieka nad osobą starszą w Domu Pomocy Społecznej

  Domy pomocy społecznej mają obowiązek świadczyć usługi wyznaczone w rozporządzeniu ministra polityki społecznej. Zatem placówka musi zapewnić m.in. dach nad głową, wyżywienie a także pomoc w podstawowych czynnościach życiowych.
 • Potrzeby emocjonalne seniora

  Potrzeby emocjonalne seniora

  Badacze społeczni twierdzą, że potrzeby emocjonalne osób starszych są znacznie bardziej intensywne niż w innych przedziałach wiekowych. Dlaczego tak się dzieje, że seniorzy odczuwają bardziej i co zrobić aby zaspokoić potrzeby babci, dziadka bądź mamy czy taty?
 • Wyjazd do sanatorium z NFZ

  Wyjazd do sanatorium z NFZ

  Wyjazd do sanatorium z NFZ można zrealizować po uzyskaniu skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Warto jednak pamiętać, że skierowanie nie gwarantuje wcale uzyskania miejsca w uzdrowisku.
 • Dieta śródziemnomorska a objawy menopauzy

  Dieta śródziemnomorska a objawy menopauzy

  Badania przeprowadzone w Australii przez "American Journal of Clinical Nutrition" dowiodły, że u kobiet stosujących dietę śródziemnomorską objawy menopauzy są lżejsze i mniej uciążliwe!
 • Sposoby na długowieczność

  Sposoby na długowieczność

  Na długie życie w zdrowiu i dobrym samopoczuciu wpływ ma bardzo wiele czynników, o których często zapominamy. Okazuje się, że nie tylko zdrowa dieta i aktywność fizyczna to najlepszy sposób na długowieczność.
 • Gdy mamy problemy z zasypianiem...

  Gdy mamy problemy z zasypianiem...

  W podeszłym wieku często pojawiają się problemy z zasypianiem. Na dłuższą metę brak snu może powodować wiele negatywnych efektów, dlatego przedstawiamy sprawdzone sposoby na bezsenność!
 • Jak kupować tańsze leki

  Jak kupować tańsze leki

  Ceny leków są wysokie i niestety zasobność portfela przeciętnego emeryta w Polsce jest niewystarczająca. Dowiedz się zatem jak nie przepłacać oraz uzyskać tańsze lekarstwa.
 • Przyjmowanie leków a dieta seniora

  Przyjmowanie leków a dieta seniora

  Uważasz, że na przyjmowanie leków i ich działanie nie ma wpływu to co jesz? Jesteś w błędzie! Dowiedz się jak powinna wyglądać dieta seniora, aby nie szkodziła terapii farmakologicznej.
 • Jaka pomoc przysługuje starszym osobom

  Jaka pomoc przysługuje starszym osobom

  Seniorom, którym z różnych względów trudno podołać codziennym czynnościom, należy się wsparcie odpowiednich placówek! Odpowiadamy na pytanie: jaka pomoc przysługuje starszym osobom?
 • Sposoby na starzenie się skóry

  Sposoby na starzenie się skóry

  Oczywiste jest, że zdrowa dieta jest ważna z bardzo wielu powodów. Niezależnie od wieku powinniśmy zwracać uwagę na to co jemy, a osoby starsze - szczególnie. Co więcej, istnieją produkty, które jedzone regularnie stają się naturalnym sposobem na starzenie się skóry!
 • Zasiłek a dodatek pielęgnacyjny

  Zasiłek a dodatek pielęgnacyjny

  Seniorzy, którzy wymagają opieki są wspierani finansowo przez państwo specjalnymi zasiłkami oraz dodatkami. Zasiłek pielęgnacyjny oraz dodatek pielęgnacyjny to dwa zupełnie różne świadczenia. Jaka jest różnica między nimi?
 • Spacer a zdrowie seniora

  Spacer a zdrowie seniora

  Korzystanie z dobrodziejstw natury i częste spędzanie czasu na świeżym powietrzu sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni! Nowe badania naukowców sugerują, że czasowe porzucenie technologii na rzecz wycieczek na łonie natury, pozwoli na silniejsze zaangażowanie w proces twórczego myślenia.
 • Prawny opiekun seniora

  Prawny opiekun seniora

  Jesień życia bywa trudnym czasem dla osób w podeszłym wieku. Często seniorzy, aby godnie żyć, potrzebują pomocy innych. W przypadku gdy zaistnieje niezdolność na przykład do zadbania o własne interesy osobiste czy majątkowe, sąd może ustanowić prawnego opiekuna seniora.