Wiadomości

 • Rodzinny dom opieki społecznej - co trzeba o nim wiedzieć?

  Rodzinny dom opieki społecznej - co trzeba o nim wiedzieć?

  Rodzinny dom pomocy stanowi formę usług opiekuńczych i bytowych świadczonych całodobowo przez osobę fizyczną lub organizację pożytku publicznego dla nie mniej niż trzech i nie więcej niż ośmiu zamieszkujących wspólnie osób wymagających opieki z powodu chorób, niepełnosprawności bądź wieku. Co jeszcze trzeba wiedzieć o rodzinnych domach pomocy? Na jakiej zasadzie działają? Odpowiadamy.
 • Zooterapia w opiece nad osobami starszymi - co trzeba wiedzieć?

  Zooterapia w opiece nad osobami starszymi - co trzeba wiedzieć?

  Zooterapia to coraz bardziej popularna terapia – zarówno dla seniorów, jak i dla dzieci. To alternatywny sposób, który może przynieść pozytywne skutki w połączeniu z leczeniem farmakologicznym. Co warto wiedzieć o zooterapii? Jak sprawdzi się zooterapia u seniorów?
 • Senior potrzebuje opieki? - pierwsze oznaki

  Senior potrzebuje opieki? - pierwsze oznaki

  Wiele osób zastanawia się, czy ich rodzice wciąż dają sobie radę z samodzielnym życiem, czy może jednak jest to czas, kiedy potrzebują wsparcia – na przykład w postaci specjalistycznej opieki. Jak rozpoznać, że rodzic potrzebuje opieki? Odpowiadamy.
 • Jak zadbać o nogi i stopy seniora? - cenne wskazówki

  Jak zadbać o nogi i stopy seniora? - cenne wskazówki

  Osoby starsze bardzo często mają problemy z chodzeniem. A nogi i stopy są wyjątkowo narażone na obciążenia. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób można zadbać o stopy i nogi seniora, by mógł cieszyć się ze sprawności i samodzielności. Podpowiadamy.
 • Trening mózgu dla seniora - przykładowe ćwiczenia na mózg

  Trening mózgu dla seniora - przykładowe ćwiczenia na mózg

  Osoby starsze często mają problemy z pamięcią. Warto więc jak najszybciej zacząć ćwiczyć pracę mózgu. Jak wspomóc pracę mózgu seniora? Jak wygląda trening mózgu? Jakie ćwiczenia mózgu powinien wykonywać senior? Odpowiadamy.
 • Wiosenne aktywności dla seniora - co wybrać?

  Wiosenne aktywności dla seniora - co wybrać?

  Wiosna zbliża się wielkimi krokami. To doskonała okazja dla seniorów, by zwiększyć swoją codzienną aktywność. Na jakie zajęcia dla seniorów warto zwrócić uwagę? Jakie wiosenne aktywności będą odpowiednie dla seniorów? Jak zachęcić emeryta do aktywności? Odpowiadamy.
 • Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą?

  Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą?

  Wielu Polaków ruszyła na pomoc Ukraińcom uciekających z ogarnięto wojną kraju. Kierując się dobrym sercem i chęcią jak największej pomocy, wielu zastanawia się, jak legalnie zatrudnić uchodźcę z Ukrainy. Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą? Odpowiadamy.
 • Umiejętności bezcenne czyli resuscytacja na targach SALMED

  Umiejętności bezcenne czyli resuscytacja na targach SALMED

  - Mam marzenie by wiedza i umiejętności w udzielaniu pomocy w stanach zagrożenia życia była wiedzą powszechną, a każdy medyk winien być w tym zakresie profesjonalnym nauczycielem - mówi dr n. med. Artur de Rosier, prezes ORL WIL. Dlatego właśnie na targach SALMED Wielkopolska Izba Lekarska przeprowadzi warsztaty: Stany nagłe – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne. Prace nad programem odbywają się w szczególnym czasie kiedy cały świat wstrzymał oddech a pomoc niesiona drugiemu człowiekowi stała się celem nadrzędnym.
 • 25 Sympozjum w formule ONLINE

  25 Sympozjum w formule ONLINE

  Ostatnie dwa lata dla rehabilitacji kardiologicznej (RK) w Polsce, w Europie i na całym świecie są pełne trudnych i nadzwyczajnych wyzwań.  W dniach 27.05. - 28.05.2022 r. Sekcja Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego organizuje kolejne, 25 Sympozjum w formule ONLINE.
 • Animacja i organizacja czasu wolnego seniorów

  Animacja i organizacja czasu wolnego seniorów

  Animacja w pracy z seniorami może przynieść wiele korzyści. Pobudza do odwagi, zachęca do różnorodnych aktywności, daje szansę na kontakt z innymi. W Polsce grupa seniorów wciąż się rozrasta. Warto więc zadbać o ich aktywizację.
 • Dopłata do dekodera telewizyjnego - jak ją uzyskać?

  Dopłata do dekodera telewizyjnego - jak ją uzyskać?

  Rząd dofinansuje wymianę sprzętu do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Według zapowiedz, już na początku marca będzie można pobierać bony na zakupy. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie dekodera telewizyjnego? Komu on przysługuje? Podpowiadamy.