Wiadomości

 • Wielkanoc 2022 - symbole Wielkanocy

  Wielkanoc 2022 - symbole Wielkanocy

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. To niezwykle ważne dla chrześcijan święto. Jakie są symbole Wielkanocy? Co włożyć do koszyczka wielkanocnego? Podpowiadamy.
 • Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

  Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

  Rząd zdecydował się na znaczne luzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Aby wejść do sklepu nie musimy już zakładać maseczek zakrywających usta i nos, nie obowiązują limity miejsc i wiele, wiele innych. Zmiany wprowadzone zostały również w wyjazdach do sanatoriów. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak wygląda teraz wyjazd do sanatorium.
 • Wyjazd seniora do sanatorium - rewolucyjne zmiany

  Wyjazd seniora do sanatorium - rewolucyjne zmiany

  W mediach pojawiła się informacja o wprowadzeniu rewolucyjnych zmian dotyczących wyjazdów seniorów do sanatorium. Co może się zmienić? Czy nowe prawo będzie korzystne dla seniorów? Odpowiadamy.
 • Obniżenie stawki PIT dla emerytów i rencistów

  Obniżenie stawki PIT dla emerytów i rencistów

  „Wychodząc naprzeciw głosom i opiniom podatników oraz ekspertów, proponujemy zmiany w systemie podatkowym” – poinformował rząd. Jak więc będzie przedstawiać się sytuacja emerytów i rencistów po wprowadzeniu obniżeniu stawki PIT? Odpowiadamy.
 • Chcesz mieć więcej pensjonariuszy? Zadbaj o aktualny cennik

  Chcesz mieć więcej pensjonariuszy? Zadbaj o aktualny cennik

  Wiele placówek nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest, by szeroko dostępna (m.in. w Internecie) oferta była aktualna. Najważniejszy jest jednak aktualny cennik. Dlaczego warto zadbać o aktualny cennik swojej placówki i jak wpływa to na liczbę pensjonariuszy? Odpowiadamy.
 • Rodzinny dom opieki społecznej - protokół z kontroli

  Rodzinny dom opieki społecznej - protokół z kontroli

  Rodzinne domy opieki społecznej to placówki, które świadczą usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie dostosowanym do potrzeb zakwaterowanych w nich osób. Mimo to podlegają kontroli funkcjonowania. Jak wygląda kontrola? Co zawiera protokół z kontroli? Odpowiadamy.
 • Rodzinny dom opieki społecznej - kontrole

  Rodzinny dom opieki społecznej - kontrole

  Rodzinne domy opieki społecznej to placówki, które świadczą usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie dostosowanym do potrzeb zakwaterowanych w nich osób. Mimo to podlegają kontroli funkcjonowania. Kto przeprowadza kontrolę? Odpowiadamy.
 • Rodzinny dom opieki społecznej - opłaty za pobyt

  Rodzinny dom opieki społecznej - opłaty za pobyt

  Rodzinne domy opieki społecznej to placówki, które świadczą usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie dostosowanym do potrzeb zakwaterowanych w nich osób. Ile kosztuje pobyt w rodzinnym domu opieki społecznej? A może jest darmowy? Odpowiadamy.
 • Rodzinny dom opieki społecznej - skierowanie

  Rodzinny dom opieki społecznej - skierowanie

  Rodzinne domy opieki społecznej to placówki, które świadczą usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie dostosowanym do potrzeb zakwaterowanych w nich osób. Jak otrzymać skierowanie do takiej placówki? Ile kosztuje pobyt w rodzinnym domu opieki społecznej?
 • Rodzinny dom opieki społecznej - zakres usług opiekuńczych

  Rodzinny dom opieki społecznej - zakres usług opiekuńczych

  Rodzinny domy opieki społecznej to placówki, które świadczą usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb zakwaterowanych w nich osób.