Wiadomości

 • Gdy mamy problemy z zasypianiem...

  Gdy mamy problemy z zasypianiem...

  W podeszłym wieku często pojawiają się problemy z zasypianiem. Na dłuższą metę brak snu może powodować wiele negatywnych efektów, dlatego przedstawiamy sprawdzone sposoby na bezsenność!
 • Jak kupować tańsze leki

  Jak kupować tańsze leki

  Ceny leków są wysokie i niestety zasobność portfela przeciętnego emeryta w Polsce jest niewystarczająca. Dowiedz się zatem jak nie przepłacać oraz uzyskać tańsze lekarstwa.
 • Przyjmowanie leków a dieta seniora

  Przyjmowanie leków a dieta seniora

  Uważasz, że na przyjmowanie leków i ich działanie nie ma wpływu to co jesz? Jesteś w błędzie! Dowiedz się jak powinna wyglądać dieta seniora, aby nie szkodziła terapii farmakologicznej.
 • Jaka pomoc przysługuje starszym osobom

  Jaka pomoc przysługuje starszym osobom

  Seniorom, którym z różnych względów trudno podołać codziennym czynnościom, należy się wsparcie odpowiednich placówek! Odpowiadamy na pytanie: jaka pomoc przysługuje starszym osobom?
 • Sposoby na starzenie się skóry

  Sposoby na starzenie się skóry

  Oczywiste jest, że zdrowa dieta jest ważna z bardzo wielu powodów. Niezależnie od wieku powinniśmy zwracać uwagę na to co jemy, a osoby starsze - szczególnie. Co więcej, istnieją produkty, które jedzone regularnie stają się naturalnym sposobem na starzenie się skóry!
 • Zasiłek a dodatek pielęgnacyjny

  Zasiłek a dodatek pielęgnacyjny

  Seniorzy, którzy wymagają opieki są wspierani finansowo przez państwo specjalnymi zasiłkami oraz dodatkami. Zasiłek pielęgnacyjny oraz dodatek pielęgnacyjny to dwa zupełnie różne świadczenia. Jaka jest różnica między nimi?
 • Spacer a zdrowie seniora

  Spacer a zdrowie seniora

  Korzystanie z dobrodziejstw natury i częste spędzanie czasu na świeżym powietrzu sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni! Nowe badania naukowców sugerują, że czasowe porzucenie technologii na rzecz wycieczek na łonie natury, pozwoli na silniejsze zaangażowanie w proces twórczego myślenia.
 • Prawny opiekun seniora

  Prawny opiekun seniora

  Jesień życia bywa trudnym czasem dla osób w podeszłym wieku. Często seniorzy, aby godnie żyć, potrzebują pomocy innych. W przypadku gdy zaistnieje niezdolność na przykład do zadbania o własne interesy osobiste czy majątkowe, sąd może ustanowić prawnego opiekuna seniora.
 • Tężnia solankowa i jej wpływ na zdrowie

  Tężnia solankowa i jej wpływ na zdrowie

  Lecznictwo uzdrowiskowe prowadzi się przy użyciu specjalnych urządzeń służących do wykorzystywania naturalnych surowców oraz leczniczego klimatu. Jednym z nich są tężnie solankowe stosowane w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń dróg oddechowych, ale nie tylko.
 • Starzenie się - jak sobie z nim poradzić

  Starzenie się - jak sobie z nim poradzić

  Starzenie się to nieodłączny element naszego życia, który kiedyś nastąpi. Pomimo że ciało wykazuje różne oznaki upływającego czasu i pojawiają się problemy zdrowotne, starość może być pogodna i szczęśliwa. Dużo zależy od naszego nastawienie oraz tego czy zaakceptujemy wszystkie fizyczne i psychiczne zmiany.
 • Wakacje 2013 dla seniora

  Wakacje 2013 dla seniora

  Zbliża się lato i czas wyjazdów. Wiele hoteli i biur podróży już przygotowało atrakcyjne oferty wczasów dla seniorów. Jaki wakacyjny kierunek warto wybrać w tym roku?
 • Opieka nad starszą osobą w domu

  Opieka nad starszą osobą w domu

  Obłożnie chora osoba w domu to duże zmiany dla wszystkich domowników. Psychiczne wsparcie oraz utrzymanie dobrych relacji są bardzo ważne w poprawie zdrowia chorego. Jak powinna przebiegać opieka nad starszą osobą w domu i z jakimi zmianami w jej zachowaniu możemy się zderzyć?
 • Zbilansowana dieta seniora

  Zbilansowana dieta seniora

  Dobrze dobrana dieta dla seniora to nie tylko sposób na zachowanie zgrabnej i szczupłej sylwetki. Obecność składników odżywczych i witamin świetnie wpłynie również na zdrowie oraz dobre samopoczucie starszych osób.
 • Opieka nad seniorem w Dziennym Domu Opieki

  Opieka nad seniorem w Dziennym Domu Opieki

  Jesień życia bywa dla osób starszych trudnym okresem. Często problemy sprawia im samodzielne funkcjonowanie na co dzień. Nawet przy najlepszych chęciach wsparcie rodziny może nie wystarczyć, dlatego warto pomyśleć o korzyściach jakie niesie opieka nad seniorem w Dziennym Domu Opieki.
 • Dla kogo leczenie sanatoryjne?

  Dla kogo leczenie sanatoryjne?

  W Polsce pobyty w sanatoriach finansowane są ze środków publicznych. Aby skorzystać z leczenia sanatoryjnego trzeba jednak spełniać pewne wymogi określone w przepisach prawa.