Wiadomości

 • Właściwości żeń-szenia dla zdrowia seniora

  Właściwości żeń-szenia dla zdrowia seniora

  Panuje powszechne przekonanie, że korzeń żeń-szenia to odpowiedź na wiele zdrowotnych problemów osób starszych. Czy rzeczywiście można uznać tę roślinę za niemal idealną? Przekonajmy się, jakie ma właściwości i czy tak dobrze wpływa na zdrowie seniora.
 • Wiosenny zastrzyk pozytywnej energii

  Wiosenny zastrzyk pozytywnej energii

  Czas przemiany zimy w wiosnę to moment, kiedy samopoczucie osób starszych może być szczególnie złe. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by zdrowie seniora nie ucierpiało a jego organizm otrzymał potrzebną dawkę wiosennej energii.
 • Wiosenne wakacje dla seniora

  Wiosenne wakacje dla seniora

  Wielu seniorów zastanawia się, co robić na emeryturze. Być może warto spełnić swoje marzenia o podróżowaniu? Umożliwiają to wiosenne oferty skierowane do osób starszych, które jednocześnie nie nadszarpną zbytnio portfela emeryta.
 • Bezpłatna gimnastyka dla seniorów w Krakowie!

  Bezpłatna gimnastyka dla seniorów w Krakowie!

  Ruch to recepta na wiele dolegliwości osób w podeszłym wieku. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na długie czekanie na wyjazd do sanatorium czy prywatną rehabilitację. W Krakowie znaleziono na to sposób, tworząc bezpłatny program gimnastyki dla osób starszych.
 • Startuje projekt „Zdaniem Seniora” 2014!

  Startuje projekt „Zdaniem Seniora” 2014!

  Życie na emeryturze otwiera przed seniorami wiele nowych możliwości. Koniec kariery zawodowej nie oznacza wcale, że trzeba zrezygnować z wyznaczania sobie odpowiedzialnych zadań. Pomóc w tym może nowa edycja projektu „Zdaniem Seniora”.
 • Borówki i ich lecznicze właściwości

  Borówki i ich lecznicze właściwości

  Borówka, a właściwie jej amerykańska odmiana, ma dobroczynny wpływ na zdrowie seniora i jego dobre samopoczucie. Jest to jedna z tych naturalnych pigułek młodości, których nie sposób przedawkować.
 • Naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia seniora

  Naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia seniora

  Problem nadciśnienia tętniczego dotyczy wielu osób w podeszłym wieku – i nie można go bagatelizować. Brak jakichkolwiek działań, może skutkować szeregiem groźnych powikłań. Dlatego lepiej nie eksperymentować ze zdrowiem i już dzisiaj poszukać sprawdzonych sposobów na obniżenie ciśnienia.
 • Warszawski „Kongres Zdrowego Starzenia”

  Warszawski „Kongres Zdrowego Starzenia”

  Dotychczas osoby starsze były grupą, o której niewiele się mówiło. Na szczęście potrzeby seniorów zaczynają zauważać osoby na najwyższych szczeblach władzy, którzy już w najbliższych dniach spotkają się, by omówić strategię wdrożenia długofalowej polityki senioralnej.
 • Kampania aktywizująca seniorów: „Seniorze masz wybór”

  Kampania aktywizująca seniorów: „Seniorze masz wybór”

  Po przejściu na emeryturę wiele osób zastanawia się, co zrobić z wolnym czasem, którego nagle jest w nadmiarze. Aby nie zamykać się w sobie i cieszyć pełnią życia, Centrum Inicjatyw Senioralnych przygotowało projekt „Seniorze, masz wybór”. Dzięki tej kampanii informacyjnej osoby w podeszłym wieku mogą lepiej zaplanować każdy dzień.
 • Targi Aktywni 50+ już w kwietniu 2014!

  Targi Aktywni 50+ już w kwietniu 2014!

  Na to wydarzenie czekają seniorzy z całego kraju - Targi Aktywni 50+ odbędą się już na początku kwietnia! Warto więc wybrać się w tym czasie do Poznania, by poznać najnowsze produkty i usługi, przeznaczone dla osób starszych.
 • 4 sposoby na poprawę pamięci seniora

  4 sposoby na poprawę pamięci seniora

  Wraz z wiekiem pogarsza się nie tylko zdrowie ale również pamięć osób starszych. Na szczęście temu procesowi można skutecznie przeciwdziałać, stosując kilka prostych sposobów na poprawę pamięci seniora.
 • Pomysły na rozgrzanie się po przemarznięciu

  Pomysły na rozgrzanie się po przemarznięciu

  Na zewnątrz coraz chłodniej, a przy ujemnych temperaturach bardzo łatwo o przemarznięcie. Jeśli nie zadbamy o rozgrzanie organizmu po powrocie do domu, możemy doświadczyć przykrych konsekwencji - kataru lub nawet przeziębienia. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na to, jak się rozgrzać i nie dać zimie!
 • Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

  Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

  Aktywni seniorzy zrzeszeni w Uniwersytetach Trzeciego Wieku zorganizują pierwsze zimowe zawody sportowe dla osób starszych! Senioriada odbędzie się w malowniczej Rabce-Zdrój, które w przyszłym roku będzie obchodziło jubileusz istnienia uzdrowiska.