Wiadomości

 • Łódzkie Dni Seniora już w maju!

  Łódzkie Dni Seniora już w maju!

  Senioralia na stałe zapisały się w kalendarzach wydarzeń największych polskich miast. Kolejną imprezę dedykowaną seniorom organizuje również Łódź. II Łódzkie Senioralia rozpoczną się w połowie maja i będą obejmować tygodniowy cykl wydarzeń i atrakcji.
 • Wiosenna zdrowa dieta seniora

  Wiosenna zdrowa dieta seniora

  Gdy kończy się zima, każdy powinien pomyśleć o urozmaiceniu swojej diety. Prawidłowo zbilansowane posiłki nie tylko poprawią zdrowie seniora, ale polepszą też samopoczucie osób starszych. Czas na wiosenny zastrzyk energii!
 • Kraków zaprasza na II Senioralia

  Kraków zaprasza na II Senioralia

  Osoby starsze mają swoje święto! Już po raz drugi w Krakowie odbędą się Ogólnopolskie Senioralia – wielkie wydarzenie dla wszystkich aktywnych seniorów.
 • Miód i jego zdrowotne właściwości

  Miód i jego zdrowotne właściwości

  Aby na dłużej zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie, seniorzy powinni sięgać po naturalne produkty. Do jednych z najlepszych zalicza się miód! Jest bowiem nie tylko smaczny, ale jego lecznicze właściwości są doskonale wpływają na zdrowie seniora.
 • Projekt Fifty:Fifty, czyli komputer dla seniora

  Projekt Fifty:Fifty, czyli komputer dla seniora

  Osoby starsze coraz chętniej używają komputera i sprawniej poruszają się po sieci. Jednak to za mało – wiele milionów seniorów nadal nie korzysta z nowoczesnych technologii. Z problemem tym ma sobie poradzić projekt Fifty:Fifity, działający na zasadzie franczyzy społecznej.
 • Kwas acetylosalicylowy dla zdrowia seniorki?

  Kwas acetylosalicylowy dla zdrowia seniorki?

  Kwas acetylosalicylowy – nazwa brzmi co najmniej obco, ale tak naprawdę to stara, sprawdzona aspiryna. Osoby starsze nadal chętnie po nią sięgają w przypadku bólu głowy, jednak naukowcy odkrywają coraz to nowej jej właściwości dla zdrowia seniorów.
 • Filmowy debiut seniorów z Warszawy

  Filmowy debiut seniorów z Warszawy

  „Seniorzy o sobie” to projekt filmowy skierowany do warszawskich seniorów, którzy przez kilka miesięcy pracowali nad swoimi pierwszymi filmami. Już za dwa tygodnie w Kinie Muranów odbędzie się pokaz ich debiutów reżyserskich!
 • Spotkanie małopolskich seniorów w Krakowie

  Spotkanie małopolskich seniorów w Krakowie

  Wielkimi krokami zbliżają się obchody Małopolskiego Dnia Seniora. W najbliższą sobotę w Krokowie będzie można spotkać się ze specjalistami, którzy doradzą, jak zdrowo żyć.
 • Senior w olimpijskiej formie

  Senior w olimpijskiej formie

  Po 60. roku życia trudniej jest zmobilizować się do aktywności fizycznej. Odpowiedzią na brak motywacji może być program „Bądź w olimpijskiej formie” skierowany do osób starszych. Jest to nie tylko zachęta, ale również okazja, by ćwiczyć pod okiem mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza.
 • Jak uniknąć zimowej infekcji

  Jak uniknąć zimowej infekcji

  Zimą problemem osób starszych są nie tylko oblodzone chodniki i chłód, ale również obniżona odporność. Jest ona główną przyczyną infekcji, która dla organizmu seniora może być bardzo niebezpieczna. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, by nie dać się żadnym chorobom i w pełni cieszyć urokami zimy, zapominając o przypadłościach.
 • Szczyrk chodzi z kijkami!

  Szczyrk chodzi z kijkami!

  Na aktywnych seniorów ze Szczyrku cieka ciekawa propozycja aktywnego spędzania czasu. Związek Emerytów zaprasza ich na spacery z kijkami.
 • Jak rozpoznać udar

  Jak rozpoznać udar

  Do najbardziej zagrożonej udarem grupy należą osoby starsze. Jest to bardzo wyniszczające schorzenie, powodujące uszkodzenia mózgu a nawet zgony. Tylko szybkie rozpoznanie i odpowiednia reakcja dają szansę na powrót do zdrowia.
 • Gdańskie Dni Seniora 2014

  Gdańskie Dni Seniora 2014

  Gdańskie Dni Seniora to wydarzenie, które adresowane jest do osób starszych i ich rodzin. W pierwszy październikowy weekend organizowane będą wydarzenia skierowane tylko do tej grupy wiekowej. Organizatorzy zapewniają, że będzie wiele się działo!

Szukasz domu seniora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie i poczekaj na zgłoszenia obiektów

Dodaj bezpłatne ogłoszenie