Wiadomości

 • Warsztaty dla seniorów

  Warsztaty dla seniorów "Seniorem być!"

  O tym, że życie na emeryturze jest ciekawe mogą przekonać się uczestnicy warsztatów dla seniorów "Seniorem być!". Na zajęciach, organizowanych przez warszawską Galerię Kordegarda i Fundację Nizio, do tej pory można było poznać technikę sitodruku i założyć profil na Facebooku. Co jeszcze czeka warszawskich seniorów?
 • Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

  Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

  Aktywni seniorzy we Wrocławiu wiedzą jak się bawić! Udowodnią to już za niespełna miesiąc, podczas Dni Seniora, kiedy to symbolicznie przejmą rządy nad miastem. Trwającą tydzień imprezę tradycyjnie już rozpocznie barwny "Marsz Kapeluszy", ale na uczestników czeka jeszcze wiele innych atrakcji.
 • Tai-chi dla seniorów na czasie

  Tai-chi dla seniorów na czasie

  Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie! A mało które ćwiczenia dla seniorów dają tyle korzyści, co praktykowanie tai chi. Aktywność ta łączy bowiem medytację ze sportem, pomagając utrzymać osobom starszym świetną formę, zarówno psychiczną, jak i fizyczną.
 • Agrowczasy w Małopolsce dla seniorów

  Agrowczasy w Małopolsce dla seniorów

  Zastanawiasz się co robić na emeryturze, kiedy jest dużo wolnego czasu? Wyjedź na agrowczasy w Małopolsce! Pomoże w tym program "Małopolska Wieś dla Seniorów", który przygotowała Sądecka Organizacja Turystyczna.
 • Letnie aktywności osób starszych

  Letnie aktywności osób starszych

  Letnie miesiące to najlepszy moment na aktywność osób starszych. Można wtedy zacząć swoją przygodę ze sportem i zdrowym trybem życia. Jakich aktywności mogą próbować seniorzy?
 • 5 sposobów na kłopoty ze snem

  5 sposobów na kłopoty ze snem

  Problemy z zasypianiem w największej mierze dotyczą ludzi starszych. Mniejsza ilość snu nie wpływa korzystnie na zdrowie seniora, dlatego warto poznać sprawdzone sposoby na kłopoty ze snem.
 • Warszawskie teatry przyjazne seniorom

  Warszawskie teatry przyjazne seniorom

  Żaden aktywny senior nie powinien rezygnować z przyjemności jaką daje wizyta w teatrze. W Warszawie umożliwia to między innymi program "Teatr Przyjazny Seniorom". Na czym dokładnie polega ta promocja?
 • Co senior powinien jeść latem

  Co senior powinien jeść latem

  Z biegiem lat coraz większą wagę powinniśmy przywiązywać do tego co i kiedy jemy. Swoją codzienną dietę warto dostosować do zmieniających się pór roku. Poznajmy więc odpowiedź na pytanie, co senior powinien jeść latem dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.
 • Zajęcia komputerowe dla seniorów

  Zajęcia komputerowe dla seniorów

  Życie na emeryturze to czas, który trzeba w pełni wykorzystać. Warto realizować pasje, próbować nowych rzeczy i dokształcać się! Dobrym pomysłem jest rozwijanie umiejętności obsługi komputera dla seniorów, co otworzy przed nimi zupełnie nowy świat.
 • Terapia ultradźwiękami dla zdrowia seniora

  Terapia ultradźwiękami dla zdrowia seniora

  Ultradźwięki to wysokie fale dźwiękowe, których częstotliwość nie jest słyszalna dla człowieka. Ich właściwości są szeroko wykorzystywane w medycynie na wielu płaszczyznach - od diagnostyki po profilaktykę. Terapia ultradźwiękami to także prawdziwy ratunek dla zdrowia seniora.
 • Nordic Walking dla seniorów

  Nordic Walking dla seniorów

  Życie na emeryturze nie musi oznaczać zamykania się w domu! To czas na nowe wyzwania, aktywność fizyczną i hobby. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu jest Nordic Walking dla seniorów. Podpowiadamy w jaki sposób zacząć z nim przygodę!
 • Najlepsze ćwiczenia dla osób starszych

  Najlepsze ćwiczenia dla osób starszych

  Zdrowie seniora zależy nie tylko od regularnych wizyt u lekarza i przyjmowania leków. Na dobre samopoczucie wpływ ma również aktywność fizyczna osób w podeszłym wieku. Przedstawiamy najlepsze ćwiczenia dla seniorów, które pomogą odzyskać wigor!
 • Jak uniknąć udaru słonecznego

  Jak uniknąć udaru słonecznego

  Latem, kiedy żar leje się z nieba, wzrasta również ryzyko udaru słonecznego. Jest to przypadłość szczególnie groźna dla osób w podeszłym wieku. Jak można go uniknąć?
 • Zdrowe serce nawet w podeszłym wieku

  Zdrowe serce nawet w podeszłym wieku

  Choroby układu krążenia to dziś jedna z głównych przyczyn zgonów w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że tym właśnie schorzeniom poświęca się tak wiele uwagi, powstają specjalne programy naukowe, prowadzone są setki badań. To, czy będziemy mieć zdrowe serce, w dużej mierze zależy od nas samych - przez odpowiednią profilaktykę możemy dłużej cieszyć się zdrowiem nawet w podeszłym wieku.