Wiadomości

 • Jak rozpoznać udar

  Jak rozpoznać udar

  Do najbardziej zagrożonej udarem grupy należą osoby starsze. Jest to bardzo wyniszczające schorzenie, powodujące uszkodzenia mózgu a nawet zgony. Tylko szybkie rozpoznanie i odpowiednia reakcja dają szansę na powrót do zdrowia.
 • Gdańskie Dni Seniora 2014

  Gdańskie Dni Seniora 2014

  Gdańskie Dni Seniora to wydarzenie, które adresowane jest do osób starszych i ich rodzin. W pierwszy październikowy weekend organizowane będą wydarzenia skierowane tylko do tej grupy wiekowej. Organizatorzy zapewniają, że będzie wiele się działo!
 • Weekend dla seniorów w Kazimierzu Dolnym

  Weekend dla seniorów w Kazimierzu Dolnym

  Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych polskich miasteczek. Będą mogli się o tym przekonać wszyscy seniorzy, którzy w ostatni weekend września wezmą udział w zorganizowanym przez Muzeum Nadwiślańskie „Weekendzie dla Seniorów”.
 • Jak zapobiegać osteoporozie

  Jak zapobiegać osteoporozie

  O tym, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, wie chyba każdy. Przysłowie potwierdza się także w profilaktyce osteoporozy, która jest bardzo podstępną chorobą. Zdrowie seniora, a przede wszystkim stan jego kości, poprawi już kilka niewielkich zmian w codziennym życiu.
 • Borowina dla zdrowia seniora

  Borowina dla zdrowia seniora

  Borowina jest po prostu nieoceniona jeśli chodzi o zdrowie seniora. Osoby starsze, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi, powinny wypróbować zabiegi borowinowe. Są one szczególnie pomocne w przypadku reumatyzmu i schorzeń stawów.
 • Taneczne spotkania seniorów w Sopocie

  Taneczne spotkania seniorów w Sopocie

  Taniec to zdrowie? Będą mogli przekonać się aktywni seniorzy z Sopotu. Już w połowie września w mieście ruszają taneczne spotkania dla osób po 50.
 • Sprawdzone sposoby na komary

  Sprawdzone sposoby na komary

  Komary potrafią dać się we znaki osobom, które latem lubią wypoczywać poza miastem. Seniorzy spędzający wolny czas na działce z pewnością zmagają się z tymi uciążliwymi insektami. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na komary.
 • Warsztaty archeologiczne w Kazimierzu Dolnym dla seniorów

  Warsztaty archeologiczne w Kazimierzu Dolnym dla seniorów

  Na naukę i rozwijanie swoich pasji nigdy nie jest za późno. Tym razem aktywni seniorzy z terenu Lubelszczyzny mogą odkryć w sobie zamiłowanie do poznawania historii. Pomogą im w tym warsztaty archeologiczne, które już niedługo rozpoczną się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
 • Olimpiada dla seniorów już w sierpniu!

  Olimpiada dla seniorów już w sierpniu!

  Aktywni seniorzy już rozpoczęli wielkie odliczanie do sierpniowych zawodów Warmia Mazury Senior Games. Impreza dedykowana jest zarówno zawodowcom, jak i amatorom, a jeden z najważniejszych wymogów, jaki trzeba spełnić, to ukończenie 45. roku życia.
 • Zawody sportowe dla seniorów w Świeradowie-Zdroju

  Zawody sportowe dla seniorów w Świeradowie-Zdroju

  To już ostatni moment, by seniorzy, którzy chcą wziąć udział w organizowanych w Świeradowie-Zdroju zawodach, zgłosili swój udział! W najbliższą sobotę startuje trzecia edycja, skierowanej do osób w wieku 55+, imprezy Berliner Cup.
 • Parada Seniorów w Warszawie

  Parada Seniorów w Warszawie

  Już niedługo seniorzy z całej Polski będą mogli przyjechać do stolicy, by wziąć udział w wielkim wydarzeniu, które zostało przygotowane specjalnie dla nich! Pod koniec czerwca ulicami Warszawy przemaszeruje Parada Seniorów, a po niej zostanie zorganizowany Piknik Pokoleń.
 • Jadłospis seniora na gorący dzień

  Jadłospis seniora na gorący dzień

  Prognozy pogody na najbliższe miesiące ostrzegają przed upalnym i suchym latem. Grupą osób, dla których będzie to dość trudny czas są seniorzy, bowiem z wiekiem obniża się próg wrażliwości termicznej. Dla lepszego samopoczucia osób starszych w upalny dzień, trzeba zadbać o odpowiednią dietę, bo tylko w ten sposób organizm poradzi sobie z wysoką temperaturą.
 • Przegrzanie organizmu seniora - pierwsza pomoc

  Przegrzanie organizmu seniora - pierwsza pomoc

  Wysokie temperatury oraz duże nasłonecznienie – to wszystko czeka podczas podczas letnich miesięcy. Chociaż plażowicze będą zadowoleni z takiej pogody, zdrowie seniora może na tym ucierpieć. Te dwa czynniki często prowadzą bowiem do przegrzania organizmu, które jest bardzo niebezpieczne dla starszych osób.
 • Kraków zaprasza na Senioralia!

  Kraków zaprasza na Senioralia!

  To będzie pierwsza tego typu impreza w Krakowie! Ogólnopolskie Senioralia 2014 to okazja do spotkania środowisk osób starszych z całej Polski i wspólnej, wspaniałej zabawy. Na jeden dzień seniorzy otrzymają otrzymają klucze do bram miasta!

Szukasz domu seniora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie i poczekaj na zgłoszenia obiektów

Dodaj bezpłatne ogłoszenie