Wiadomości

 • Parkrun - bezpłatne, cotygodniowe biegi na dystansie 5 kilometrów

  Parkrun - bezpłatne, cotygodniowe biegi na dystansie 5 kilometrów

  Parkrun to inicjatywa, która posiada zasięg międzynarodowy. Są to odbywające się co sobotę biegi, na dystansie 5 kilometrów, z pomiarem czasu. Biegi rozgrywają się na prawie wszystkich kontynentach i skupiają setki tysięcy biegaczy amatorów. Udział w imprezie to dobry sposób na utrzymanie kondycji fizycznej, zwłaszcza że każdy uczestnik przemierza trasę w swoim tempie. Zachęcamy do przyłączenia się do rodziny parkrun!
 • Bezpłatne projekcje filmowe i warsztaty dla seniorów w Krakowie

  Bezpłatne projekcje filmowe i warsztaty dla seniorów w Krakowie

  Małopolskie Centrum Edukacji „,MEC” zaprasza wszystkich seniorów, którzy ukończyli 60 lat do udziału w bezpłatnych projekcjach filmowych i warsztatach w ramach projektu I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pn. „KRAKOWSKI KLUB SENIORA KINA PARADOX”.
 • Seniorze, zadbaj o swoją pamięć!

  Seniorze, zadbaj o swoją pamięć!

  Krakowska Akademia Pełni Życia serdecznie zaprasza wszystkie osoby po 60 roku życia do udziału w bezpłatnym treningu pamięci, który odbędzie się w ramach projektu badawczego „Pozafarmakologiczne metody wspomagania funkcji poznawczych”, realizowanego w ramach przygotowania pracy doktorskiej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.
 • Jak leczyć grypę żołądkową?

  Jak leczyć grypę żołądkową?

  Trudno znaleźć osobę, która chociaż raz w życiu nie miała grypy żołądkowej. Choroba ta często zwana jest potocznie grypą jelitową lub jelitówką. Jest to wirusowe zakażenie układu pokarmowego, przy którym występują wymioty i biegunka wywołane przez rotawirusy, narowirusy i adenowirusy. Jelitówce może towarzyszyć również gorączka, ból brzucha, nudności, brak apetytu, czy ogólne osłabienie.
 • Domowe sposoby na kaszel

  Domowe sposoby na kaszel

  Domowe sposoby na kaszel kojarzą nam się z dzieciństwem, kiedy nasze babcie, czy mamy same przygotowywały syropy, nacierały nam plecy spirytusem i stawiały bańki. Kaszel bywa bardzo uciążliwy. Niezależnie od tego, czy jest suchy, czy mokry - sprawia, że się dusimy i ciężko nam wypowiedzieć zdanie tak, by pod koniec nie złapał nas atak kaszlu. W naturze występuje wiele skutecznych substancji, które mają dobroczynne działanie lecznicze, dlatego nie warto od razu łykać antybiotyków.
 • Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych w Chorzowie

  Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych w Chorzowie

  Opiekujecie się kimś bliskim w domu i chcecie uzyskać więcej informacji na temat pielęgnacji? Ośrodek MEDI-system HONORATA w Chorzowie, znajdujący się przy ulicy Głównej 31 organizuje bezpłatne warsztaty dla opiekunów nieformalnych. Spotkania będą prowadzone przez pielęgniarki i rehabilitantów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.
 • Symbolika Święta Trzech Króli

  Symbolika Święta Trzech Króli

  Święto Trzech Króli obchodzimy 6 stycznia. Większość z nas, idzie wtedy do Kościoła, a na drzwiach widnieje charakterystyczny napis - K + M + B. Czy wiemy jednak, jakie znaczenie mają wszystkie tradyje, które praktykujemy w tym dniu?
 • Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

  Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

  Właśnie zakończył się corocznie organizowany Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Rozpoczął się 18 listopada i potrwał do 22 grudnia. Dziewiąty raz z rzędu, centrum miasta zapełniło się drewnianymi chatkami, w których można było nabyć świąteczne prezenty dla najbliższych. Wydarzenie to przyciągnęło nie tylko wrocławian, ale także turystów z całego kraju i ze świata.
 • Zapomniane tradycje Świąt Bożego Narodzenia

  Zapomniane tradycje Świąt Bożego Narodzenia

  Boże Narodzenie to czas, który kojarzy nam się z zapachem choinki, dwunastoma potrawami, opłatkiem oraz prezentami. Co roku celebrujemy tradycje, których nauczyliśmy się w rodzinnym domu. Nakrywamy do stołu, stawiamy dodatkowy talerz, kładziemy siano pod obus, wypatrujemy pierwszej gwiazdki, śpiewamy kolędy... Nadchodzi wtedy czas radosnej harmonii, kiedy choć na chwilę możemy oderwać myśli od codziennego życia w biegu. Obecnie, nie pamiętamy jednak o wszystkich zwyczajach, które były niegdyś nieodłącznym elementem świętowania narodzin Jezusa.
 • „Wybieram życie” - zbiór poruszających historii mieszkańców domów opieki

  „Wybieram życie” - zbiór poruszających historii mieszkańców domów opieki

  Z przyjemnością informujemy, że ukazała się książka pt. „Wybieram życie - czyli rozmowy o najważniejszym”. Zawiera ona zbiór poruszających historii, które opowiedzieli mieszkańcy domów opieki. Jej autorem jest Tomasz Sobierajski, który przyznał, że rozmowy z bohaterami książki to jedna z najważniejszych lekcji, jakie dostał w życiu.
 • Święta: jak jeść, by się nie przejeść?

  Święta: jak jeść, by się nie przejeść?

  Na wigilijnym stole znajduje się mnóstwo potraw, które swoim wyglądem kuszą, by spróbować każdej z nich. Zazwyczaj są to potrawy kaloryczne i ciężkostrawne. Kiedy zasiądziemy do stołu razem z rodziną, ciężko jest nam od niego odejść. Jak zatem radzić sobie ze świąteczną dawką kalorii, by uniknąć bólu brzucha i uczucia przejedzenia?
 • Jak dbać o nasze serce?

  Jak dbać o nasze serce?

  Nasze serce nigdy nie śpi i nie odpoczywa. Jego ciągłe, niezakłócone niczym działanie jest warunkiem sprawności całego organizmu. To najważniejszy organ, który pompuje krew do naczyń krwionośnych. Warto więc zwracać uwagę na swoje zdrowie, by nie przegapić momentu, kiedy pojawią się pierwsze symptomy chorób serca.
 • Bezdech senny u osób starszych. Jak sobie z nim poradzić?

  Bezdech senny u osób starszych. Jak sobie z nim poradzić?

  Bezdech senny jest dość częstym zaburzeniem oddychania podczas snu. Okresowe zatrzymania oddechu powodują niedotlenienie tkanek, wahania ciśnienia krwi oraz wzmożoną pracę serca. Osoby cierpiące na bezdech głośno chrapią i często, nie mogąc złapać odechu, wybudzają się w nocy. Jakie są objawy bezdechu i na czym polega jego leczenie? Sprawdźmy!
 • Wykłady w Domu Opieki Złota Jesień w Gdańsku

  Wykłady w Domu Opieki Złota Jesień w Gdańsku

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wykładach o tematyce medycznej, które odbywają się w Domu Opieki Złota Jesień w Gdańsku. Wykłady odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu i są prowadzone przez specjalistów z danej dziedziny. Odpowiedzialnymi za organizację i przebieg wykładów są: ks. dr Jan Uchwat, pani prof. dr hab. Ewa Pilarska, pani mgr Anna Kankowska.

Szukasz domu seniora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie i poczekaj na zgłoszenia obiektów

Dodaj bezpłatne ogłoszenie