Wydarzenia

 • Wspólna Konferencja PTK

  Wspólna Konferencja PTK

  Dwie Sekcje Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zajmujące się wpływem wysiłku na układ krążenia łączą siły i organizują Wspólną Konferencję PTK.
 • Minister Zdrowia na targach SALMED zapowiedziała nowy program dla POZ

  Minister Zdrowia na targach SALMED zapowiedziała nowy program dla POZ

  Gdyby z takimi innowacjami, jak te prezentowane na targach SALMED, funkcjonowały wszystkie szpitale w Polsce, w ochronie zdrowia nie byłoby tylu wyzwań. Trzy pawilony pomieściły setki rozwiązań rewolucjonizujących branżę medyczną a na scenach i salach konferencyjnych dyskutowano na temat aktualnych i pilnych kwestii, z którymi mierzą się pracownicy tego sektora. Co jednak szczególnie istotne - dzięki ważnym deklaracjom obecnej na targach Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny - w najbliższym czasie znajdą się pieniądze na rozwój placówek medycznych.
 • Targi SALMED- jedyne w Polsce kompleksowe targi sprzętu medycznego

  Targi SALMED- jedyne w Polsce kompleksowe targi sprzętu medycznego

  Trzy intensywne dni dla sektora zdrowia Od 19 marca, przez trzy dni Poznań stanie się centrum świata medycznych innowacji. W stolicy Wielkopolski, gdzie organizowane są targi SALMED, na pracowników ochrony zdrowia czekać będzie oferta blisko 300 firm oraz bogaty program debat, konferencji i warsztatów. Udział w panelach dyskusyjnych potwierdzili już m.in. Izabela Leszczyna, Minister Zdrowia, Filip Nowak, prezes NFZ oraz konsultanci krajowi i szefowie kluczowych organizacji sektora zdrowotnego. 
 • Złota szóstka targów SALMED!

  Złota szóstka targów SALMED!

  Konkurs Złoty Medal Grupy MTP wpisuje się w trend jakim od lat podążają targi Salmed, aby prezentować i promować innowacyjny sprzęt medyczny i wyposażenie dla szpitali, klinik, gabinetów lekarskich oraz placówek ochrony zdrowia. W tym roku jury konkursowe doceniło sześć wyjątkowych produktów
 • Targi SALMED 2024: Innowacyjne rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia i rehabilitacji

  Targi SALMED 2024: Innowacyjne rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia i rehabilitacji

  Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego, SALMED, już nie są jedynie miejscem prezentacji technologii medycznych. Stały się kluczowym punktem spotkań dla branży medycznej, łącząc innowacyjne rozwiązania z aktualnymi wyzwaniami sektora. Tegoroczna edycja, planowana na 19-21 marca 2024 roku, obiecuje być wyjątkową platformą do wymiany wiedzy i doświadczeń.
 • Jaka jest polityka senioralna w Polsce i kogo dotyczy?

  Jaka jest polityka senioralna w Polsce i kogo dotyczy?

  Problem starzejących się społeczeństw dotyka większość państw rozwiniętych, gdzie ciągle rośnie przeciętna długość życia. Starzenie się społeczeństw pociąga za sobą poważne wyzwania gospodarcze - rosnące wydatki budżetowe na opiekę zdrowotną i zabezpieczenia społeczne, przy równoczesnym zmniejszaniu się liczby osób aktywnych zawodowo. Wzrost liczby seniorów wymaga opracowania nowych rozwiązań w zakresie opieki nad nimi.
 • Zarządzanie w zdrowiu w obliczu zmian klimatu i prawa

  Zarządzanie w zdrowiu w obliczu zmian klimatu i prawa

  Zielone rozwiązania wdrażane w szpitalach, wyroby medyczne w kontekście aktualnych aktów legislacyjnych czy kompleksowe wyposażenie w aparaturę medyczną – takie m.in. tematy poruszą eksperci kluczowych organizacji w ochronie zdrowia podczas targów SALMED. Dawka specjalistycznej wiedzy towarzysząca bogatej ekspozycji innowacyjnego sprzętu i wyposażenia dla placówek medycznych to od lat wizytówka tego wydarzenia. Część wystawców już dzisiaj zapowiada premiery produktów rewolucjonizujących współczesną medycynę.
 • III Warszawskie Zimowe Warsztaty Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych

  III Warszawskie Zimowe Warsztaty Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych

  Wady zastawkowe i niewydolność serca to grupy schorzeń często współistniejących, które dotykają bardzo wielu pacjentów. To również dynamicznie rozwijające się dziedziny kardiologii, w których z każdym rokiem pojawiają się coraz to nowe możliwości diagnostyki i leczenia.
 • Targi SALMED - Świat medycznych innowacji

  Targi SALMED - Świat medycznych innowacji

  Nowości rynkowe branży medycznej, debaty na temat aktualnych wyzwań stojących przed sektorem ochrony zdrowia a także prezentacja najbardziej obiecujących startupów rynku medtech – to tylko część oferty Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED. Najbliższa edycja wydarzenia organizowanego w cyklu dwuletnim odbędzie się 19-21 marca 2024 r.  
 • VIVA SENIORZY! - VII Edycja

  VIVA SENIORZY! - VII Edycja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;} Największe targi produktów i usług dla Seniorów w Polsce -   VIVA SENIORZY! już niebawem, a dokładnie 29 i 30 września 2023 roku (piątek i sobota). Na gości czeka moc atrakcji! Profilaktyka zdrowia, badania, warsztaty rękodzieła, zajęcia ruchowe, koncerty i zabawa przez całe dwa dni.
 • Startują tegoroczne Senioralia Rzeszowskie

  Startują tegoroczne Senioralia Rzeszowskie

  W dniach 9-16 września 2023 roku odbędą się tegoroczne Senioralia Rzeszowskie, w ramach których na terenie całego Rzeszowa zorganizowanych zostanie ponad 40 wydarzeń o różnorodnej tematyce adresowanych do mieszkańców powyżej 60 roku życia. Tygodniowy cykl zainauguruje występ polskiej piosenkarki Izabeli Trojanowskiej na rzeszowskim Rynku, natomiast wielki finał stanowić będzie koncert ikony polskiej muzyki Małgorzaty Ostrowskiej na miejskich Bulwarach.
 • Toruńskie Spotkania Kardio-Onkologiczne

  Toruńskie Spotkania Kardio-Onkologiczne

  Terapia przeciwnowotworowa jakkolwiek skuteczna w chorobie nowotworowej, może być szkodliwa dla układu sercowo-naczyniowego. Konieczny jest stały nadzór kardiologiczny.
 • Dzień Dziecka 2023. Życzenia dla dorosłych dzieci

  Dzień Dziecka 2023. Życzenia dla dorosłych dzieci

  Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Już 1 czerwca obchodzić będziemy święto wszystkich dzieci – zarówno tych małych, jak i dużych. Niezależnie od wieku naszych dzieci, powinniśmy złożyć im życzenia. Na pewno wywołamy tym uśmiech na ich twarzach.

Szukasz domu seniora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie i poczekaj na zgłoszenia obiektów

Dodaj bezpłatne ogłoszenie