Zdrowie Seniora

 • Lista bezpłatnych leków dla seniorów 65+

  Lista bezpłatnych leków dla seniorów 65+

  Wiele osób zastanawia się, które leki przysługują za darmo seniorom 65 plus. Rozwiewamy wątpliwości w tej kwestii. Te leki należą się seniorom w ramach nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.
 • Jak zadbać o zdrowie stawów po 50 roku życia?

  Jak zadbać o zdrowie stawów po 50 roku życia?

  Pomyśl o tym, jak często używasz swoich kolan, barków czy nadgarstków. Większość z nas, nie myśli o stawach, dopóki nie zaczną sztywnieć i boleć - to niestety normalny proces “zużywania się” tkanki budującej stawy. Dlatego o stawy należy dbać przez całe życie, tak aby na późniejszym etapie cieszyć się pełną sprawnością i móc aktywnie spędzać czas.
 • Recepty na psychotropy - nowe zasady

  Recepty na psychotropy - nowe zasady

  Od 2 sierpnia 2023 roku zmieniły się zasady dotyczące wypisywania recept na leki psychotropowe. Lekarz, który je przepisuje, będzie miał obowiązek sprawdzić historię Twoich e-recept.  Co to oznacza dla pacjenta? Sprawdźmy.
 • Platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych

  Platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych

  Mieszkanie w bloku może być uciążliwe dla osób niepełnosprawnych ze względu na bariery architektoniczne, dlatego warto pomyśleć o różnych rozwiązaniach zwiększających komfort i bezpieczeństwo. Godne polecenia są platformy schodowe, montowane wewnątrz budynków i na zewnątrz, lub też krzesełka schodowe prostoliniowe i krzywoliniowe. W przypadku bloku problemy pojawiają się już na klatce schodowej, o czym doskonale wie każda osoba na wózku inwalidzkim. W przypadku starego budownictwa nie ma co liczyć na udogodnienia typu winda, a bariery architektoniczne wręcz uniemożliwiają samodzielne przemieszczanie się.

Szukasz domu seniora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie i poczekaj na zgłoszenia obiektów

Dodaj bezpłatne ogłoszenie