Aktywny senior - propozycje na ferie zimowe 2018

Aktywny senior - propozycje na ferie zimowe 2018
Drukuj Skomentuj

Ferie zimowe w całej Polsce rozpoczynają się 15 stycznia i trwają do 25 lutego. Warto w tym czasie skorzystać z szeregu atrakcji, jakie oferują instytucje i placówki kulturalne w poszczególnych miastach. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

Sopot

 

Filia Broadway, zlokalizowana przy ulicy Kolberga 9 oferuje seniorom warsztaty plastyczne pt. Radość tworzenia, które odbędą się w ramach Sopockiego Domu Sąsiedzkiego. Spotkanie zaplanowano na 29 stycznia, w godzinach 15:00 - 17:00. Zajęcia poprowadzi Krystyna Skowron. Wstęp na to wydarzenie jest wolny! Więcej informacji na: www.mbp.sopot.pl

 

Gdynia

 

Co jeszcze można robić w Trójmieście? 8 lutego, o godzinie 18:00, w Muzeum Miasta Gdyni zostanie wygłoszony wykład dr Małgorzaty Grzywacz pt. „Kobieta i reformacja w kontekście europejskim”, towarzyszący wystawie - „Luter w Gdyni”. Podczas prelekcji, prowadząca przybliży realia społeczne, historyczne oraz normy kulturowe odnoszące się do kobiet w środowiskach związanych z Reformacją. Wstęp wolny! 

 

Gdańsk

 

Co powiecie na odrobinę muzyki klasycznej? W okresie od 29 stycznia do 11 lutego, filharmonia gdańska zaprasza na dwa koncerty symfoniczne, podczas których usłyszymy największe kompozycje F. Schuberta, L. van Beethovena i F. Mendelssohna-Bartholdy, a także VI Symfonię h-moll „Patetyczną”, ostatnie wielkie dzieło Czajkowskiego. Ponadto, w repertuarze znajdzie się jeszcze spektakl pt. Jezioro Łabędzie oraz widowisko muzyczne, w trakcie którego zaprezentuje się Waldemar Malicki. Bilety do nabycia na stronie: www.bilety24.pl

 

Lublin

 

Jesteście ciekawi, co w tym roku przygotowało dla Was Muzeum na Zamku w Lublinie? Placówka zachęca do udziału w licznych zajęciach edukacyjnych, podczas których uczestnicy poznają historię karnawału, ludowe wzory, dawne techniki dekorowania tkanin, najstarsze w rejonie ozdoby liczące kilka tysięcy lat, a dodatkowo zaprzyjaźnią się z urządzeniami elektronicznymi, prześledzą losy świętych z muzealnych wystaw, zwiedzą Galerię Malarstwa Polskiego, zwracając szczególną uwagę na pejzaż, portret i martwą naturę. Zapisów na bezpłatne zajęcia można dokonywać pod numerem: (81) 537 96 15 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 15:00.

 

Zakopane

 

STRH Cafe & Gallery zachęca do obejrzenia wystawy fotografii Marcina Kina - artysty, który z aparatem zjeździł niemal cały świat: od pustynnych piasków Ameryki Południowej, po szczyty Pamiru i Tienszan. Zdjęcia Kina zapierają dech w piersiach, a te pokazywane w zakopiańskiej kawiarni przedstawiają człowieka w kontekście natury, czyli jego kruchość wobec sił przyrody. Fotografie można oglądać codziennie, do 28 lutego, od godziny 9:00.

 

Wrocław

 

Centrum Kultury Zamek organizuje darmowe spotkanie z podróżnikami - Janem Kurzelą oraz Alicją Kubiak, którzy przedstawią nam Papuę Zachodnią, opisując wszystkie plemiona pod względem ich odmienności kulturowej, opowiadając jednocześnie na czym polega ich inność, dlaczego misjonarzom udało się odwieść ich od kanibalizmu i jakie wartości wyznają teraz. Wydarzenie odbędzie się 19 stycznia, o godzinie 19:00. 

 

Poznań

 

24 lutego w budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Gardenia. Na stoiskach wystawców, w godzinach 8:30 - 15:00 znajdziecie bogatą ofertę roślin, drzew i krzewów, narzędzia, nawozy, kosiarki, czy systemy nawadniające. Ponadto, poznacie inspiacje na kolejny sezon ogrodniczy i weźmiecie udział w kiermaszu ogrodniczym. Informacje o biletach na stronie: www.gardenia.mtp.pl

 

Łódź

 

Zapraszamy do udziału w imprezie z zespołem SARAKINA BALKAN BAND, podczas której nie zabraknie narodowych tańców bułgarskich takich jak: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko, czy kopanica. Zabawę poprowadzi Stojan Uzunov, tancerz, muzyk oraz znawca bułgarskich win. Wydarzenie odbędzie się 9 lutego, o godzinie 20:00, w Poleskim Ośrodku Sztuki. Bilety w cenie 25 złotych. Zapisy: tel. 695 607 345.

 

Warszawa

 

20 stycznia, o godzinie 21:30, w Klubie Komediowym, przy ulicy Nowowiejskiej 1 będzie miał miejsce pierwszy i oryginalny musical improwizowany. Podczas wydarzenia, grupa improwizatorów, aktorów, wokalistów i muzyków przy akompaniamencie kompozytorki Joanny Kucharczyk stworzy niepowtarzalne przedstawienie muzyczne. Wszystko, co wydarzy się na scenie, będzie improwizowane i na żywo - muzyka, dialogi, piosenki, a nawet choreografia. Nad tematem wystąpienia pomyśli publiczność. Bilety w cenie 25 i 35 złotych. 

 

Olsztyn

 

Galeria Sowa zachęca do udziału w koncercie grupy Caravana Banda, tworzącego tradycyjne melodie z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii i Portugalii. Najpierw posłuchamy utworów rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów i rytmów flamenco, a później będziemy rozkoszować się głosem i tańcem Magdy Navarrete. Wydarzenie przewidziano na 28 stycznia, na godzinę 18:00. Bilety w cenie 55 złotych do nabycia na stronie: www.biletyna.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe