Alergia i wietrzenie sypialni - czy warto to robić?

Alergia i wietrzenie sypialni  - czy warto to robić?
Drukuj Skomentuj

Alergicy nie mają łatwo. Choć robią wszystko, by alergia nie wdawała im się we znaki, często jest to walka z wiatrakami. Niektórzy seniorzy alergicy zastanawiają się, czy mając alergię, mogą wietrzyć sypialnię. Odpowiadamy.

Wietrzenie sypialni przed snem


Wietrzenie sypialni przed snem u osób, które nie mają alergii, jest niezwykle korzystne. Najlepiej jest wietrzyć pokój przez 15-30 minut w zależności od temperatury na zewnątrz. Dotyczy to również mroźnych zimowych wieczorów i nocy. Dzięki wietrzeniu do sypialni dostaje się świeże powietrze i tlen, ułatwiające zasypianie i poprawią jakość snu.


W przypadku alergików sprawa wietrzenia sypialni jest niestety bardziej złożona. Jak możemy się domyślić, w większości przypadków nie będzie to korzystne. Jednak osoby, które są uczulone na kurz i roztocza zdecydowanie powinny wietrzyć swoje sypialnie. Wtedy mogą liczyć na lepszy sen. Kto jednak nie może wietrzyć sypialni?

 

Wietrzenie sypialni alergików – czy można to robić?


Osoby uczulone m.in. na pyłki nie powinny raczej wietrzyć swoich sypialni, gdyż wieczór to czas, w którym najbardziej one pylą. Jeśli osoby uczulone zostawią otwarte okno na całą noc, mogą mieć rano nie lada problem. Rano zdecydowanie silniej będą odczuwać skutki swojej alergii. Pyłki dostaną się nie tylko do oczu i nosa, ale osiądą również na kołdrze i poszewkach.


Alergicy mogą więc wietrzyć sypialnie, ale w godzinach popołudniowych, kiedy to jest mniejsza aktywność pyłków. Powinny również posiadać oczyszczacz powietrza, który pozwoli na pozbycie się niechcianych gości z mieszkania. Zdecydowanie ułatwi im to zasypianie.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!