Animacja i organizacja czasu wolnego seniorów

Animacja i organizacja czasu wolnego seniorów
Drukuj Skomentuj

Animacja w pracy z seniorami może przynieść wiele korzyści. Pobudza do odwagi, zachęca do różnorodnych aktywności, daje szansę na kontakt z innymi. W Polsce grupa seniorów wciąż się rozrasta. Warto więc zadbać o ich aktywizację.

Animacja seniorów w Polsce


Seniorzy, którzy przechodzą na emeryturę, nie chcą kończyć rezygnować z aktywności i kontaktu z innymi. Osoby te są żądne coraz to nowszych atrakcji, chcą uczestniczyć w życiu społecznym. Warto więc zadbać o to, by nie czuły się wykluczone.

 

Sprawdź również: Dopłata do dekodera telewizyjnego - jak ją uzyskać?


W związku z tym w Polsce startują coraz to nowe programy, które mają aktywizować starzejące się społeczeństwo. Są to m.in. Senior+, Senior Wigor, Aktywny Senior oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pozwala to seniorom na zdobywanie nowych umiejętności, doświadczenia, ale i na dawanie pomocy innym. Aby zwiększyć ich samodzielność i poprawić relacje międzyludzkie, potrzebna jest animacja seniorów.

 

Animacja seniorów – wypełnienie wolnego czasu


Animacja seniorów pozwala na wypełnienie im zajęciami wolnego czasu, którego na emeryturze posiadają naprawdę sporo. Warto wykorzystać go więc na czynienie dobra, rozwijanie umiejętności oraz hobby.

 

Czytaj również: Praca w domach seniora - normy i kwalifikacje


Aby poznać techniki animacji seniorów, opiekunowie i animatorzy kultury, powinni zapoznać się eze stroną czas-seniora.pl i platformą z kursami akademia-czas-seniora.pl, które przygotowują i pokazują jak efektywnie i efektownie pracować z seniorami.


Animacja doskonale sprawdzi się dla osób, które nie mają pomysłu na czas wolny na emeryturze, a potrzebują kontaktu z ludźmi i czegoś więcej niż spędzanie czasu przed telewizorem.

 

 

Źródło: czas-seniora.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!