Artysta, kim jest? - wykład Ani Bujak

Artysta, kim jest? - wykład Ani Bujak
Skomentuj Drukuj

Zapraszamy wszystkich seniorów na wykład.

"Artysta, kim jest?" w ramach projektu artystycznego dla seniorów "Sztuka bez wyjątku". Wykład na którym dowiemy się wszystkiego na temat sztuki, uzyskamy odpowiedź na wiele pytań m.in. Kim jest współczesny artysta? Co znaczyło „być artystą” kiedyś i co oznacza to dziś. Czy wyobrażenia o twórcy są tożsame z tym co artysta myśli o sobie, czy tworzy i mitologizuje swój własny wizerunek i jaki ma to wpływ na jego sztukę. Artystka odpowie na pytania publiczności. 

Liczymy na żywą dyskusję i zaangażowanie uczestników. 

 

Ania Bujak  artystka wizualna, tworzy rzeźby, obiekty sztuki oraz instalacje. Jej zainteresowania obejmują sferę człowiek – natura – kultura. Inspiruje ją literatura, rzeczywistość i sposoby na przezwyciężanie traumatycznych sytuacji.

 

"Sztuka bez wyjątku" jest to cykl 8 warsztatów artystycznych (zajęć praktycznych) dla zapisanych wcześniej seniorów oraz 6 spotkań edukacyjnych (wykładów) dla wszystkich chętnych, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać nie tylko sylwetki wrocławskich (i nie tylko) artystów i kuratorów sztuki, ale również spróbować własnych sił w twórczości plastycznej, co zwieńczone zostanie wystawą prac uczestników projektu. 

Podczas zajęć praktycznych uczestnicy pracują nad realizacjami, które zaprezentowane zostaną podczas wernisażu wystawy wieńczącej cały projekt. 

 

WYSTAWA - 03.12.2021 | godz. 18:00

 

 

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia we Wrocławiu