„Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” - wydłużono termin

„Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” - wydłużono termin
Drukuj Skomentuj

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że do 31 sierpnia 2020 r. organizacje pozarządowe będą mieć możliwość składania ofert konkursowych w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Termin składania ofert wydłużono z obecnego 7 sierpnia na do 31 sierpnia.

Jaki jest cel programu?


Celem programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” jest wprowadzenie i rozpowszechnienie usługi asystenta jako dostępnej dla wszystkich formy wsparcia dla osób niepełnosprawnych.


Pomoc ta jest niezwykle ważna. Ułatwia niepełnosprawnym podejmowanie aktywności społecznej. Jednak to nie wszystko. Asystent jest również dla osoby niepełnosprawnej ogromnym wsparciem w wykonywaniu codziennych czynności.

 

Kto jest adresatem programu?

 


Adresatami programu są osoby niepełnosprawne, które posiadają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionych.

 

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki?


Wyniki zostaną podane 30 września 2020 roku.

Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o wsparcie w ramach programu, które wynosi do 100 procent kosztów realizacji usług asystenta.


W 2020 roku na realizację programu przeznaczono 80 mln zł i tyle samo w 2021 roku. Program finansowany jest z Funduszu Solidarnościowego.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!