Atrakcje dla seniorów w Lublinie - wrzesień 2021

Atrakcje dla seniorów w Lublinie - wrzesień 2021
Drukuj Skomentuj

 

Choć jesienna aura ma pozostać z nami na dobre, to Miasto Lublin nie zapomina o seniorach. Miasto przygotowało dla seniorów wiele atrakcji – koncertów, wystaw, warsztatów itd. Na co warto wybrać się w Lublinie jesienią? Odpowiadamy.

 

"Poprzez jesienne wydarzenia będziemy promować wśród najstarszych mieszkańców Lublina aktywność w wielu wymiarach - począwszy od sfery artystycznej, poprzez kulinaria, aż po kwestie prozdrowotne, ekologię i bezpieczeństwo. Liczymy na to, że dzięki temu nasi seniorzy będą mieli szansę na rozwój swoich pasji, zainteresowań i poszerzenie wiedzy, ale przede wszystkim na spotkania i ciekawe rozmowy. Jest to niezmiernie ważne, zwłaszcza w kontekście tak trudnego dla seniorów okresu izolacji i dystansu społecznego" – mówi „Dziennikowi Wschodniemu” Monika Lipińska, zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

 

22 września Spotkanie ze Strażą Miejską

 

Godz. 10.30 - spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej i pogadanka nt. bezpieczeństwa seniorów. Główne tematy: zadania, obowiązki i kompetencje SM, sposoby kontaktu z dzielnicowymi SM, ekologia (smog, bezpańskie zwierzęta, palenie ognisk i liści w mieście), ruch pojazdów i komunikacji (niewłaściwe i uciążliwe parkowanie, obsługa parkometrów) oraz sprawy dotyczące mieszkańców (bezpieczeństwo i utrudnienia w miejscu zamieszkania, współżycie z uciążliwymi sąsiadami, zakłócanie spokoju, grillowanie na balkonach).

Miejsce: Centrum Usług Socjalnych, ul. Lwowska 28

Udział możliwy tylko i wyłącznie po telefonicznej rezerwacji pod nr telefonu: 81 466 55 60.

 

23 września Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i warsztaty kulinarne


Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Otwórz drzwi swojej domowej galerii”. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w uroczystości udział będą mogli wziąć wyłącznie zaproszeni goście.

Godz. 15:00 - 28 edycja warsztatów kulinarnych „Zero Waste, czyli jak nie marnować żywności”. Warsztaty poprowadzi Fundacja Wolne Miejsca. W ramach tej inicjatywy zostanie zorganizowana wspólna degustacja dań. Wydarzenie uświetni występ chóru Zespołu Ośrodków Wsparcia.

W spotkaniu wezmą udział seniorzy, którzy potwierdzili telefonicznie swoją obecność (nr telefonu: 81 466 55 60).

23 września - 30 września Wystawa pokonkursowa

 

Godz. 10.00 - 14.00 - wystawa pokonkursowa „Otwórz drzwi swojej domowej galerii”.

Miejsce: Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie, ul. Lwowska 28

Wstęp możliwy tylko i wyłącznie po telefonicznej rezerwacji pod nr telefonu: 81 466 55 60.

 

24 września Spotkanie ze Strażą Miejską

 

Godz. 10.30 - godz. 10.30 – spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej i pogadanka nt. bezpieczeństwa seniorów. Poruszone zostaną tematy: zadania, obowiązki i kompetencje SM, sposoby kontaktu z dzielnicowymi SM, ekologia (smog, bezpańskie zwierzęta, palenie ognisk i liści w mieście), ruch pojazdów i komunikacji (niewłaściwe i uciążliwe parkowanie, obsługa parkometrów) oraz sprawy dotyczące mieszkańców (bezpieczeństwo, utrudnienia w miejscu zamieszkania, współżycie z uciążliwymi sąsiadami, zakłócanie spokoju, grillowanie na balkonach).

Miejsce: Centrum Dziennego Pobytu nr 1, ul. Poturzyńska 1

27 września prelekcja o zdrowym odżywianiu

 


Godz. 10.00 – prelekcja „Zdrowe żywienie” połączona z analizą ciała uczestników

Miejsce: Centrum Dziennego Pobytu nr 1, ul. Poturzyńska 1

Godz. 10.30 - spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej i pogadanka nt. bezpieczeństwa seniorów. Główne tematy: zadania, obowiązki i kompetencje SM, sposoby kontaktu z dzielnicowymi SM, ekologia (smog, bezpańskie zwierzęta, palenie ognisk i liści w mieście), ruch pojazdów i komunikacji (niewłaściwe i uciążliwe parkowanie, obsługa parkometrów) oraz sprawy dotyczące mieszkańców (bezpieczeństwo i utrudnienia w miejscu zamieszkania, współżycie z uciążliwymi sąsiadami, zakłócanie spokoju, grillowanie na balkonach).

Miejsce: Centrum Dziennego Pobytu nr 2, ul Gospodarcza 7

 

28 września Spotkanie ze Strażą Miejską i Święto pieczonego ziemniaka

 

Godz. 10.30 - spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej i pogadanka nt. bezpieczeństwa seniorów, w szczególności: zadania, obowiązki i kompetencje SM, sposoby kontaktu z dzielnicowymi SM, ekologia (smog, bezpańskie zwierzęta, palenie ognisk i liści w mieście), ruch pojazdów i komunikacji (niewłaściwe i uciążliwe parkowanie, obsługa parkometrów) oraz sprawy dotyczące mieszkańców (bezpieczeństwo i utrudnienia w miejscu zamieszkania, współżycie z uciążliwymi sąsiadami, zakłócanie spokoju, grillowanie na balkonach).

Miejsce: Centrum Dziennego Pobytu nr 3, ul. Niecała 16

Godz. 13.00 – Święto Pieczonego Ziemniaka

 

29 września Spotkanie muzyczno-integracyjne

 


Godz. 10.00 – „Mimozami jesień się zaczyna …" – spotkanie muzyczno-integracyjne Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

Miejsce: Dom Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Lublinie, ul. Ametystowa 22

 

Godz. 10.30 – występ kabaretu w wykonaniu uczestników CDP4 oraz grillowanie na świeżym powietrzu.

Miejsce: Centrum Dziennego Pobytu nr 2, ul. Gospodarcza 7

 

30 września Muzyczny koncert życzeń

 


Miejsce: Dom Pomocy Społecznej „Betania”, al. Kraśnicka 223

Godz. 8.30 - 9.45 – „Serdeczny radiowęzeł” czyli muzyczny koncert życzeń

Godz. 9.30 - 12.00 – „Przed Seniorem świat otworem...Talent mamy, więc to światu ogłaszamy...” – prezentacja talentów i prac Mieszkańców DPS Betania, koncert gitarowo-wokalny, recytacja poezji, wystawa prac plastycznych, spotkanie integracyjne, przygotowanie jesiennej sałatki i świeżego soku jabłkowego, degustacja, karaoke.

Miejsce: Centrum Dziennego Pobytu nr 4, ul. Pozytywistów 16

Godz. 11.00 oraz godz. 13.00 – „Powitanie Jesieni”

Miejsce: Dzienny Dom „Senior+”, ul. Jana Pawła II 11

Godz.11.00 – warsztaty rozwijające samoświadomość i akceptację emocji, dostarczające sposobów radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami, ze szczególnym uwzględnieniem idei Mindfulness. Głównym celem warsztatów jest nabycie przez seniorów wiedzy dotyczącej inteligencji emocjonalnej jako profilaktyki chorób o podłożu psychicznym i podstawy do budowania stabilności emocjonalnej.

Godz. 10:30 – zajęcia pt. „Terapeutyczna moc psa” będą prowadzone przez dyplomowanego behawiorystę zwierząt towarzyszących COAPE Panią Magdaleną Świątkowską wraz z jej podopieczną Whoopi.

Warunkiem wzięcia udziału w zajęciach jest potwierdzenie chęci uczestnictwa do dnia 29 września do godz.14.00 pod numerem tel. 81 466 55 60.

 

 


Źródło: Dziennik Wschodni

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!