Dom Seniora Muzyka Seniora

Dom Seniora Muzyka Seniora
Telefon:
502357919,512979897
Strona WWW:
www.dommuzykaseniora.pl

Lokalizacja:

Adres: Brzozowa 24, Baniocha

Dom Seniora Muzyka Seniora

Dom Seniora Muzyka Seniora to miejsce, gdzie osoby, które swoje życie oddały muzyce, mogą spędzić lata swojej starości w otoczeniu serdeczności i zrozumienia. Przyjmujemy również osoby, które zawodowo nie związały się z muzyką, ale chciałyby spędzić starość w środowisku muzycznym.

 

Obiekt

 

Dysponujemy powierzchnią mieszkalną 1800 m², przeznaczoną dla maksymalnie 50 mieszkańców. Do dyspozycji naszych pensjonariuszy oddajemy komfortowo wyposażone pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, a także apartamenty z aneksem kuchennym. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z WC, umywalką i prysznicem. Łazienki w apartamentach posiadają dodatkowo wannę i bidet. Każdy pokój ma bezpośrednie wyjście do ogrodu. Na wyposażenie pokoju w standardzie podstawowym składa się: sterowane pilotem lub hydraulicznie łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym, szafa z lustrem, biurko, 2 krzesła, szafka nocna z lampką, rolety w oknach, instalacje przywoławcze, pościel i bielizna. W standardzie podwyższonym możliwy jest również telewizor, telefon oraz podłączenie do internetu. Pensjonariusze DMS mogą w dowolny sposób aranżować wnętrze swoich pokoi.

 

Opiekę medyczną sprawujemy w gabinecie lekarskim. W domu opieki znajduje się również profesjonalny gabinet pielęgniarsko-rehabilitacyjny z wanną dla osób niepełnosprawnych.

 

W DMS prowadzimy własną kuchnię uwzględniającą indywidualne diety naszych mieszkańców. Dysponujemy też własną pralnią do użytku osobistego pensjonariuszy.

 

Przestrzeń dla pobytu dziennego to: hall, jadalnia oraz przestronny Salon Muzyczny im. Barbary i Wojciecha Kilarów z fortepianem koncertowym, biblioteką, aneksem multimedialnym (TV, DVD, amplituner, gramofon wraz z bogatą biblioteką płyt winylowych) oraz dostępem do internetu. Wszystkie przestrzenie urządzone są w stylu klasycznym, (wyposażenie wnętrz wykonano z najlepszych materiałów z wielką dbałością o najdrobniejszy szczegół).

 

Do dyspozycji naszych mieszkańców jest kaplica, gdzie każdy może oddać się chwili zadumy i skorzystać z posługi duszpasterskiej, którą sprawuje proboszcz parafii z Góry Kalwarii.

 

Posiadamy także dwa ogrody. Wewnętrzne patio z fontanną i ławeczkami to wspaniałe miejsce do odpoczynku w ciepłe dni. W sezonie letnim organizujemy tu także koncerty. Ogród zewnętrzny z lasem sosnowym (łącznie 1, 46 ha powierzchni) dba o kondycję fizyczną naszych pensjonariuszy, stanowi bowiem doskonałe miejsce do długich spacerów.

 

Zapewniamy

 

 

  • pobyty stałe i czasowe
  • nadzór lekarski i pielęgniarski
  • całodobowo usługi opiekuńcze
  • indywidualny profil opieki
  • opiekę duszpasterską
  • animację działań kulturalnych, w szczególności muzycznych, w tym:

 

 

- cykliczne koncerty

- edukacyjne spotkania Seniorów z młodzieżą z okolicznych szkół

- imprezy okolicznościowe (m.in. imieniny naszych mieszkańców, Święta)