Bezpieczny urlop a koronawirus - o czym należy pamiętać?

Bezpieczny urlop a koronawirus - o czym należy pamiętać?
Drukuj Skomentuj

Tegoroczna majówka, ale też zbliżające się wakacje, będą zdecydowanie inne niż dotychczas. Pandemia koronawirusa wielu z nas pokrzyżowała plany. Niewykluczone, że będziemy zmuszeni do zrezygnowania z wymarzonych zagranicznych wakacji. Mimo to wielu z nas nie zrezygnuje z wyjazdów w obrębie kraju. Na co zatem należy zwracać szczególną uwagę podczas urlopu?

 

Zasady bezpiecznego urlopu – na co zwrócić uwagę przed wyjazdem?


Planując wakacje, niezależnie od tego, czy będzie to wyjazd za granicę czy na terenie kraju, monitoruj sytuację pandemiczną. Warto sprawdzić, które kierunki będą bezpieczne, a w których czekają cię dodatkowe restrykcje. Warto również poddać się szczepieniu przeciwko covid-19.

 

Sprawdź również: Dieta łatwostrawna - co to znaczy i kiedy ją stosować?


Przed wyjazdem koniecznie sprawdź zasady reżimu sanitarnego, które panują w wybranym przez ciebie miejscu. Chodzi nie tylko o dany region, ale też miejsce pobytu, w którym się zatrzymasz.


Jeśli planujesz wakacje w UE, koniecznie zabierz ze sobą aktualną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Planując dalszy wyjazd, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

 

Czytaj także: Ciągłe zmęczenie u seniora - jak sobie z nim radzić?


Zanim wyruszysz na wakacje, upewnij się, że w pobliżu są placówki medyczne, które w razie potrzeby udzielą ci pomocy medycznej.

 

 

Urlop a koronawirus –  o co warto zadbać?


Udając się na urlop, koniecznie zapoznaj się z zasadami funkcjonowania miejsc hotelu, miejsc i atrakcji, z których korzystasz.  Bezapelacyjnie należy stosować się również do zasad sanitarnych, czyli stosować dezynfekcję dłoni i jeśli jest taka potrzeba – zasłaniać usta i nos. Warto również zachować dystans społeczny. 

 

Sprawdź również: Domowy sad. Najlepsze drzewka owocowe w doniczkach

 

Monitoruj również swój stan zdrowia. Warto również robić to po powrocie do domu. Jeśli zauważysz niepokojące zmiany – nie zwlekaj i zgłoś się po pomoc.

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!