Bezpłatne badanie słuchu dla seniorów w Elblągu

Bezpłatne badanie słuchu dla seniorów w Elblągu
Drukuj Skomentuj

Seniorze nie wstydź się, że nie słyszysz i przyjdź na konsultacje z protetykiem słuchu. Na spotkanie zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w ramach Klubu Aktywnego Seniora.

Profilaktycznie zaleca się wykonywanie badań słuchu co najmniej dwa razy w roku, przy założeniu, że pacjent ukończył pięćdziesiąty rok życia. Badanie słuchu u osoby starszej wykonywane jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą.

- W trakcie spotkania Klubu Aktywnego Seniora, który jest działaniem projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” współfinansowanego w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+, chętni seniorzy będą mogli zbadać swój słuch – zapowiadają organizatorzy.


W programie również omówienie różnic pomiędzy wzmacniaczami słuchu a aparatami słuchowymi.


Regularne badania słuchu u osoby starszej mają na celu wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i przeciwdziałanie im. Problemy ze słuchem mogą przybierać różną formę. Może to być słabe słyszenie wszystkich dźwięków lub tylko niektórych częstotliwości.
Z biegiem czasu pojawia się problem z rozumieniem ludzkiej mowy. Dźwięki wydają się niewyraźne i przytłumione, pojawia się odruch patrzenia na usta rozmówcy.


Spotkanie odbędzie się 5 czerwca br. o godz. 15:00 w Galerii Nobilis (II piętro) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

Zapisy:

pod nr tel. 55 611 20 59

pod adresem e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiawtowid.elblag.pl.

 

Wstęp wolny.

 

 

 

Źródło: materiały promocyjne

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe