Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych w Chorzowie

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych w Chorzowie
Drukuj Skomentuj

Opiekujecie się kimś bliskim w domu i chcecie uzyskać więcej informacji na temat pielęgnacji? Ośrodek MEDI-system HONORATA w Chorzowie, znajdujący się przy ulicy Głównej 31 organizuje bezpłatne warsztaty dla opiekunów nieformalnych. Spotkania będą prowadzone przez pielęgniarki i rehabilitantów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Jak podaje katowicki Urząd Statystyczny, ponad 17% populacji Śląska to osoby w wieku 65+ (4% z nich ma 80 lat lub więcej). W 2050 roku te statystyki mają wzrosnąć odpowiednio do niemal 40% (65+) i 12% (80+). To oznacza, że na Śląsku przybywa osób starszych, które często potrzebują wsparcia i pomocy rodziny w codziennym funkcjonowaniu. MEDI-system, jako lider stacjonarnej opieki długoterminowej, prowadzi bezpłatne warsztaty dla opiekunów nieformalnych – osób, które opiekują się chorym, niesamodzielnym bliskim w domu.

 

„W 2017 roku zorganizujemy 4 warsztaty. Tego typu spotkania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nasi pracownicy, specjalizujący się w opiece długoterminowej, dzielą się z uczestnikami warsztatów swoją praktyczną wiedzą na temat pielęgnacji i usprawniania seniorów” – mówi Jakub Piotrkiewicz, dyrektor domu opieki MEDI-system HONORATA.

 

Harmonogram warsztatów w 2017 r. (soboty w godz. 10.00-15.00):

14 stycznia
29 kwietnia
24 czerwca
23 września

Kto może uczestniczyć w warsztatach?

Warsztaty są skierowane do wszystkich osób zapewniających opiekę domową niesamodzielnym, czy przewlekle chorym bliskim w podeszłym wieku. Zapraszamy jednak szczególnie „początkujących” opiekunów, którzy - dzięki praktycznym wskazówkom - mogą już od pierwszych dni sprawowania opieki stosować techniki i sposoby, które im to ułatwią.

 

Jak zapisać się na warsztat?

Można wysłać maila na adres: warsztaty.honorata@medisystem.pl – wpisując w temacie wybraną datę warsztatu lub zadzwonić i umówić się telefonicznie pod numerem: +48 32 445 71 41 lub +48 784 957 656.

 

PROGRAM WARSZTATÓW

Moduł opiekuńczo-pielęgniarski:

1. Skutki długotrwałego unieruchomienia ze strony poszczególnych narządów i układów.
2. Żywienie i karmienie osoby w wieku podeszłym/przewlekle chorej.
3. Higiena (kąpiel całego ciała i zmiana pieluchomajtek w łóżku, toaleta jamy ustnej, profilaktyka odleżyn).

 

Moduł rehabilitacyjny:

1. Pozycje ułożeniowe - jak je prawidłowo zmieniać nie szkodząc sobie ani choremu.
2. Jak łatwo i skutecznie przemieścić pacjenta z jednego miejsca na drugie bez użycia siły?
3. Aktywizowanie chorego - najlepsza droga do samodzielności.

Dodatkowo, uczestnicy warsztatu mogą się zapisać na bezpłatną konsultację z psychologiem.


MEDI-system HONORATA to placówka wpisana do rejestru wojewody. To dom opieki dla osób starszych, wymagających rehabilitacji, usprawniania lub stałej opieki całodobowej, będący częścią największej w Polsce sieci placówek opiekuńczo-leczniczo-rehabilitacyjnych MEDI-system. Zatrudniamy wykwalifikowany zespół lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych i opiekunów. Wyróżnia nas indywidualne planowanie opieki nad każdym pacjentem, regularnie prowadzone badania satysfakcji oraz ścisła współpraca z rodziną każdego pacjenta poprzez Portal dla Rodziny. Oferta ośrodka MEDI-system HONORATA jest skierowana do osób chorych, które ze względu na charakter schorzenia i trudy związane z opieką nie mogą być dłużej pielęgnowane w domu i obejmuje następujące kategorie specjalistycznych usług:

1. Całodobowy pobyt opiekuńczo-leczniczy – według autorskiego programu specjalistów.

2. Opiekę nad pacjentami z chorobami otępiennymi – w każdym stadium choroby.

3. Opiekę pooperacyjną i pourazową – np. po endoprotezoplastyce stawu biodrowego, po złamaniach szyjki kości udowej, po skręceniach i złamaniach.

4. Rehabilitację neurologiczną i opiekę nad osobami po udarach mózgu, urazie rdzenia kręgowego, ze schorzeniami neurologicznymi.

5. Pobyty krótkoterminowe – usprawniające dla pacjentów oraz wyręczające dla opiekunów.

6. Pobyt dzienny dla seniorów (dni powszednie w godz. 8.00-17.00).

7. Opiekę i rehabilitację domową.Źródło: www.honorata.medisystem.pl

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe