Bezpłatne warsztaty dla opiekunów w Domu Opieki HONORATA w Chorzowie

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów w Domu Opieki HONORATA w Chorzowie
Drukuj Skomentuj

W sobotę 22 września w chorzowskim Domu Opieki MEDI-system HONORATA odbędzie się ostatni  w tym roku bezpłatny warsztat dla opiekunów domowych (osób zajmujących się bliskimi w podeszłym wieku w domu).

Bardzo duże zainteresowanie takimi spotkaniami w ubiegłym roku, wysoka frekwencja i wiele pozytywnych opinii uczestników dotychczasowych edycji pokazują, że osoby opiekujące się bliskimi w domu, chcą uczyć się od profesjonalistów sprawdzonych technik pielęgnacji i opieki nad osobą starszą. 

 MEDI-system wspiera opiekunów

 

Opieka nad osobami starszymi, niesamodzielnymi jest w naszym kraju sprawowana głównie przez rodzinę. Według szacunków, niemal milion Polaków jest objętych nieformalną opieką w domu, co często oznacza konieczność przeorganizowania życia rodzinnego i zawodowego.

 

„Każdy warsztat jest inny, bo podopieczni opiekunów domowych borykają się z różnymi problemami. Jednak wszystkie te spotkania mają jeden wspólny element - są okazją do wymiany doświadczeń, często podzielenia się smutkiem i troskami przez osoby, które wykonują codziennie bardzo ciężką pracę. Opieka nad osobą starszą - często z demencją, czy chorobą Alzheimera - to ogromne wyzwanie dla opiekuna, a często całej rodziny. Możemy powiedzieć, że podczas warsztatu tworzy się grupa wsparcia - zdarza się, że uczestnicy utrzymują później kontakt i wspierają się wzajemnie. Cieszę się, że dzięki tym spotkaniom możemy choć trochę ulżyć opiekunom rodzinnym” – mówi Agnieszka Relidzyńska, dyrektor Domu Opieki HONORATA.

 

Warsztaty mają charakter praktyczny. Składają się z dwóch części: opiekuńczo-pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej.

 

Program obejmuje takie zagadnienia jak:

 

  • toaleta chorego w łóżku
  • prawidłowe pozycje ułożeniowe
  • zapobieganie odleżynom
  • zmiana pozycji osoby leżącej
  • zespół stresu opiekuna


Warsztaty odbywają się zawsze w sobotę w godz. 10:00-15:00 w Domu Opieki MEDI-system HONORATA w Chorzowie, przy ul. Głównej 31.

Ostatni warsztat w tym roku odbędzie się 22 września. Liczba miejsc ograniczona.


Zapisy mailowe: warsztaty.honorata@medisystem.pl

Zapisy telefoniczne:
32 445 71 41 lub +48 784 957 656

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe