Bezpłatny warsztat dla opiekunów domowych w Domu opieki KONSTANCJA

Bezpłatny warsztat dla opiekunów domowych w Domu opieki KONSTANCJA
Drukuj Skomentuj

Jeśli opiekujesz się w domu bliską osobą w starszym wieku (rodzicem, albo współmałżonkiem) lub przygotowujesz się do roli opiekuna, gdyż Twój bliski wraca wkrótce ze szpitala, serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla opiekunów domowych.

Kiedy: 20 października (sobota) w godz. 10.00-15.00

Gdzie: Dom opieki KONSTANCJA, Bielawa
ul. Lipowa 1, Konstancin-Jeziorna
(dojazd autobusem nr 700, 710, 724, przystanek KLARYSEW)

 

 

Nasze warsztaty mają charakter praktyczny. Program obejmuje takie zagadnienia jak:

  • toaleta chorego w łóżku
  • prawidłowe pozycje ułożeniowe
  • zapobieganie odleżynom
  • zmiana pozycji osoby leżącej
  • zespół stresu opiekuna – jak rozpoznać i jak sobie z nim radzić


Uczestnicy ćwiczą poznane techniki opieki nad chorym pod okiem pielęgniarek i fizjoterapeutów, specjalizujących się w opiece długoterminowej, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe.

 

 

Zapisy:

  • mailowo pod adresem: warsztaty.konstancja@orpea.pl
  • dzwoniąc pod numer: 22 888 59 10

 


Sieć ORPEA wspiera opiekunów


Opieka nad osobami starszymi, niesamodzielnymi jest w naszym kraju sprawowana głównie przez rodzinę. Według szacunków, ponad 800 tys. Polaków jest objętych nieformalną opieką bliskich w domu, co często oznacza konieczność przeorganizowania życia rodzinnego i zawodowego. „Zainteresowanie warsztatami przekroczyło nasze oczekiwania. Z założenia miały one być odpowiedzią na potrzeby rodzin, których bliscy kończyli pobyt krótkoterminowy (opieka i rehabilitacja po hospitalizacji) w naszym ośrodku i wracali do domu. Chcieliśmy wesprzeć opiekunów zajmujących się swoimi rodzicami, dziadkami czy współmałżonkiem. Okazało się, że zapotrzebowanie na taką wiedzę i umiejętności jest znacznie większe. Co więcej, podczas warsztatów tworzy się wręcz grupa wsparcia osób w podobnej sytuacji, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i problemami” – mówi Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu ORPEA Polska.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!