Biała herbata i jej zdrowotne właściwości

Biała herbata i jej zdrowotne właściwości
Drukuj Skomentuj

Biała herbata, przez swoje cenne właściwości antyoksydacyjne, nazywana jest czasami eliksirem młodości. Co więcej, wykorzystywana jest do produkcji różnego rodzaju produktów kosmetycznych do pielęgnacji skóry.

Picie białej herbaty jest bardzo zdrowe i stanowi świetną alternatywę dla kawy. Biała herbata bowiem pobudza, orzeźwia oraz wspomaga koncentrację. Cenne właściwości antyoksydacyjne powodują, że picie napoju zapobiega również powstawaniu zmian nowotworowych. Dodatkowo herbata chroni organizm przed takim zjawiskiem, jak proces starzenia się. Napój zawiera w sobie prawie 50% polifenoli, które są skuteczną bronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Co więcej, duża ilość witaminy C wspomaga koncentrację oraz obniża napięcie, niwelując stres.

Nie tylko biała herbata świetnie wpływa na zdrowie! Wypróbuj też jej zieloną odmianę, zobacz: Czas na zielone zdrowie! Czas na herbatę

Właściwości białej herbaty doceniono także w kosmetyce. Biała herbata to rewelacyjna broń do walki ze szkodliwym działaniem wolnych rodników. Posiada właściwości nawilżające, odżywiające, napinające a także bakteriobójcze. Z tego też względu na bazie białej herbaty powstają liczne kosmetyki pielęgnacyjne, jak toniki do twarzy, mleczka, balsamy do ciała, maseczki oraz kremy do cery dojrzałej. Herbata wspomaga wydzielanie melaniny, przez co wykorzystywana jest do produkcji preparatów samoopalających. Właściwości pielęgnacyjne oraz ładny zapach kosmetyków sprawiają, że codzienne dbanie o skórę jest nie tylko skuteczne, ale i sprawia dużą przyjemność.

Zmielone nasiona herbaty wzmacniają cebulki włosów, przez co zapobiegają ich wypadaniu oraz chronią przed łupieżem. Z kolei napar z herbaty, po wymieszaniu z henną, rozjaśnia kosmyki, które nabierają wtedy złocistej barwy. Kolejną zaletą białej herbaty są jej delikatne właściwości, które niosą ukojenie przy poparzeniach słonecznych. Łagodzący okład na podrażnienia można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy nasączone ciepłym naparem płatki kosmetyczne przykładać przez kilka minut do twarzy bądź innych poparzonych miejsc na ciele.

Dermatolodzy radzą, aby zarówno przed, jak i po ekspozycji na słońce smarować ciało balsamami i kremami zawierającymi w swoim składzie białą herbatę. Aplikacja kosmetyków zapobiega starzeniu się skóry oraz zmniejsza ryzyko nieestetycznych przebarwień.

Stosowanie kosmetyków o odpowiednim składzie to tylko połowa sukcesu. W codzienną pielęgnację należy jeszcze włączyć ćwiczenia! Wejdź i zobacz: Aktywność fizyczna po 50.

Prawidłowe parzenie białej herbaty jest bardzo ważne, aby uzyskać jak najwięcej cennych właściwości z naparu. Odpowiednio przygotowana herbata może być wykorzystana nawet trzykrotnie. Za każdym razem wyzwala się bowiem z niej inny smak, a tym samym inne właściwości. Optymalny czas parzenia białej herbaty to siedem minut, ale można czas parzenia wydłużyć nawet do dziesięciu (byle nie więcej). Temperatura wody nie powinna przekraczać 85 stopni Celsjusza.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe