Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.
Drukuj Skomentuj

Najbardziej narażone podczas epidemii koronawirusa w Polsce są osoby starsze. Choć zaleca się, by pozostać w domu, niestety niektórzy seniorzy muszą wyjść na zakupy samodzielnie. 

W związku z zaistniałą sytuacją i troską o zdrowie osób starszych, Biedronka i Tesco zaoferowały specjalne ułatwienia. 

Biedronka

 

W sklepach sieci Biedronka umieszczono specjalne skrzynki i formularze do wypełnienia. Seniorzy potrzebujący pomocy w zrobieniu zakupów, ale i osoby gotowe tę pomoc ofiarować proszone są o wypełnienie formularza i pozostawienie go w skrzynce. Istnieje możliwość zrobienia tego przy pomocy strony internetowej . Do pomocy seniorom można również zgłosić się za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta – 22 205 33 00. 

 

Sieć wprowadziła również pierwszeństwo dla seniorów w pierwszej godzinie otwarcia sklepu, ale i pierwszeństwo obsługi przy kasie po wyraźnej prośbie osoby starszej. Sklepy uruchomiły również specjalny program "Czas na pomaganie seniorom 65+". Wszyscy seniorzy z aktywną kartą Moja Biedronka, mają możliwość otrzymania  karty "Czas na pomaganie seniorom 65+". 

 

Przekażą ją wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce. Senior dokona płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę - za pierwsze i kolejne zakupy - z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.

 

Tesco

 

Sieć sklepów Tesco nie pozostaje w tyle! Sklep wyznacza specjalne godziny (9.00-10.00), w których tylko seniorzy będą mogli zrobić zakupy. W komunikacie poinformowano, że Tesco zależy na tym, by każdy klient czuł się bezpiecznie i mógł sprawnie zrobić zakupy. 

 

Pomimo wielu zmian, które wprowadzają sklepy spożywcze, prosimy o zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Dotykajmy jak najmniej produktów, postawmy na szybkie zakupy, starajmy się płacić kartą i przyjmijmy ze spokojem nowe zasady panujące w sklepach. Każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie! 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!