Błędy w makijażu, które postarzają

Błędy w makijażu, które postarzają
Drukuj Skomentuj

Dla wielu kobiet wykonywanie makijażu jest podstawową czynnością, którą wykonują każdego dnia. Jest on również nieodłącznym elementem funkcjonowania dla wielu seniorek. Warto pamiętać, że tak jak i wszędzie – moda w makijażu się zmienia, a to, co dawniej było hitem makijażowym – teraz jest niedopuszczalne. Przeczytaj, jakie błędy w makijażu najczęściej popełniają kobiety.

Błędy makijażowe bardzo często łączą się z dodawaniem sobie lat. Sprawdź, czego należy unikać, by podkreślać swoją urodę i wyglądać młodo!

 

Matowe pudry


Matowe pudry bardzo mocno podkreślają zmarszczki. Zrezygnuj z nich! Wybieraj te pudry, które mają właściwości rozświetlające, ponieważ nadają skórze blasku i nie tworzą na twarzy suchej powłoki. Jeśli jednak nie lubisz rozświetla czy – postaw na inne produkty utrwalające makijaż. Może być to m.in. utrwalająca mgiełka.

 

Zbyt ciemny podkład


Niestety, zbyt ciemny podkład nie tylko zrobi z ciebie pomarańczkę, ale również doda ci lat. Wybierając podkład koniecznie dostosuj go do koloru swojej skóry. W lato weź pod uwagę opaleniznę. Nie pozwól, by koloryt szyi i dekoltu różnił się mocno od koloru twarzy.

 

Zbyt ciężki podkład


Każdy podkład powinien nadawać skórze lekkości. Jeśli wybierzesz zbyt ciężki podkład, to może się on wałkować, a po kilku godzinach wyglądać jak plastelina. Jeśli nie chcesz postawić na rozświetlające, jaśniejsze podkłady o lżejszej formule, to dobrym wyborem będzie

korektor, który zamaskuje niedoskonałości i cienie pod oczami.

 

Czarna kredka na linii wodnej oka


Malowanie linii wodnej oka czarną kredką sprawia, że twoje oczy optycznie się pomniejszają. U seniorek zdecydowanie wpływa też na to, że spojrzenie wydaje się smutne i przygnębione. Alternatywą, która pozwoli na podkreślenie spojrzenia, są kosmetyki w cielistym kolorze.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!