Bon turystyczny dla emerytów 2021 - na co można go wykorzystać?

Bon turystyczny dla emerytów 2021 - na co można go wykorzystać?
Drukuj Skomentuj

Obecnie rodzaj wsparcia finansowego jakim jest bon turystyczny, przysługuje jedynie rodzinom z dziećmi. Ale już niedługo będą mogli również skorzystać z niego seniorzy. Na jakich zasadach seniorzy będą mogli skorzystać z bonu turystycznego? Którym emerytom przysługuje bon turystyczny? Odpowiadamy.

Bon turystyczny dla emerytów – komu przysługuje?


Dofinansowanie z racji Polskiego Bonu Turystycznego mogłoby otrzymać nawet 9 milionów seniorów!

 

Sprawdź także: Profilaktyka 40 PLUS zatwierdzona - zasady


„To nie powoduje żadnych wydatków z budżetu państwa. Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystała zaledwie jedna czwarta uprawnionych, czyli są zabezpieczone środki do wykorzystania przez seniorów. Rozszerzenie programu nastąpi we wrześniu, więc emeryci i renciści pojadą na wczasy po sezonie turystycznym, kiedy jest taniej i gdy branża turystyczna potrzebuje wsparcia” – skomentował sprawę senator Krzysztof Kwiatkowski w rozmowie z Super Expressem.

 

Bon turystyczny dla emerytów – od kiedy będzie obowiązywać?


Bon dla emerytów będzie obowiązywał od 1 września 2021 do 31 marca 2022 roku, co oznacza, że wyjadą oni na późne wakacje we wrześniu.

 

Czytaj także: Emerytura dla wdów i wdowców- czy będą specjalne dodatki?

 

Bon turystyczny – na co można go wykorzystać?


Choć nie podano konkretnych zasad bonu turystycznego dla emerytów, najprawdopodobniej będzie działał on tak samo jak w przypadku bonu turystycznego dla rodzin. Oznacza to, że będzie formą zapłaty za nocleg w hotelu czy pensjonacie, transport oraz atrakcje np. bilety do muzeów.


Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!