Dom Seniora Senior Residence Borne Sulinowo

Dom Seniora Senior Residence Borne Sulinowo
Telefon:
607627166,   94712 77 83
Ocena:
5
Strona WWW:
senior-residence-borne.pl

Lokalizacja:

Adres: Bolesława Chrobrego 5, Borne Sulinowo

Dom Seniora Senior Residence Borne Sulinowo

Podczas gdy większość domów seniora znajduje się z dala od zgiełku ulic miejskich i jako atut wymienia swoje położenie na kompletnym odludziu, nam zamarzył się dom, którego mieszkańcy mogliby korzystać zarówno z uroków przyrody, jak i z bliskości najważniejszych punktów sprzedaży lub obsługi, w których samodzielnie lub w towarzystwie opiekunów mogliby pójść na drobne zakupy lub załatwić swoje sprawy.

 

W związku z tym faktem, Senior Residence ma strategiczne położenie, gdyż znajduje się w otoczeniu zielonych lasów w bliskości przepięknego jeziora Pile, ale jednocześnie jest usytuowany w samym sercu jakże uroczego Bornego Sulinowa.

 

Nasza Rezydencja jest nową konstrukcją pozbawioną barier architektonicznych od podstaw zaprojektowaną tak, by oferować jego mieszkańcom wszelkie udogodnienia, niezbędne do normalnego funkcjonowania osobom w podeszłym wieku.

 

Znajduje się tu miejsce dla 63 podopiecznych, którzy mieszkają w wygodnych jedno lub dwuosobowych pokojach z łazienkami i kompletnym wyposażeniem sanitarnym (wc, prysznic, umywalka). 

 

We wszystkich pokojach wyposażonych komfortowo znajduje się TV oraz bezpłatny dostęp do internetu. Dodatkowo zainstalowana została w nich sygnalizacja SOS połączona z dyżurką opiekunów.

 

W samym sercu Senior Residence, znajduje się wyposażone w nowoczesny sprzęt Centrum Rehabilitacji i Hydroterapii, z którego korzystają nasi podopieczni.

 

W naszej Rezydencji zwracamy szczególną uwagę na rehabilitację pensjonariuszy, dlatego też jest ona dobierana indywidualnie według zaleceń lekarza i prowadzona pod okiem wykwalifikowanego magistra fizjoterapii.

 

Indywidualnie dobrany program rehabilitacji dla osób starszych pomaga im w powrocie do sprawności oraz w podtrzymywaniu samodzielności ruchowej. Jednocześnie spowalnia proces starzenia się, oraz stymuluje procesy zdrowotne dodatkowo poprawiając ogólną kondycję fizyczną. Zorganizowana rehabilitacja pomaga osobom starszym zagospodarować czas wolny i odprężyć się psychicznie.

 

Prowadzona przez nas rehabilitacja odbywa się w komfortowo wyposażonej sali lub na powietrzu w otoczeniu zieleni i lasów sosnowych, w zależności od panujących warunków atmosferycznych. W przypadkach pensjonariuszy z poważniejszymi dolegliwościami, rehabilitacja odbywa się „przyłóżkowo” bezpośrednio w ich pokojach.

 

W skład rehabilitacji wchodzą m.in. zabiegi fizjoterapeutyczne, kinezyterapia, hydroterapia oraz masaż. Atutem jest wykorzystywanie przez naszych terapeutów zróżnicowanych techniki fizjoterapii tj. terapia manualna, terapia wisceralna, koncepcja PNF, masaż tkanek głębokich, poizometryczna relaksacja mięśni, masaż poprzeczny, masaż funkcyjny, kinesiotaping. 

 

Cena pobytu długoterminowego zawiera 10 bezpłatnych dowolnie wybranych zabiegów na sprzęcie w jaki jest wyposażone nasze Centrum Rehabilitacji.

 

Dodatkowo na terenie Senior Residence, prowadzona jest terapia zajęciowa, grupowo lub indywidualnie, która wypełnia wolny czas seniorom oraz usprawnia ich zdolności manualne, bo kto powiedział, że starość musi być nudna?

 

Mieszkańcy Senior Residence korzystają z Bistro, mieszczącego się w dolnej części budynku, do którego można wygodnie dojechać windą.

 

Podstawową zasadą dobrego funkcjonowania kuchni jest właściwe planowanie jadłospisów. W naszym przypadku  są one planowane dekadowo i opracowywane przez dietetyka. Bazą do ich tworzenia są receptury uwzględniające wartość odżywczą i kaloryczną każdej potrawy.

 

Zgodnie z naturalnym kalendarzem pór roku, przygotowywane są potrawy uwzględniające owoce i warzywa sezonowe, dostarczane przez lokalnych producentów. Nie dodajemy do dań żadnych polepszaczy smaku, gotujemy tak aby były smaczne, zdrowe, urozmaicone oraz miłe dla oka.

 

Dzięki stałej obecności dietetyka w Senior Residence, każdy z mieszkańców może skorzystać z indywidualnego planu żywienia oraz diety ułożonej według wskazań lekarza. Najczęściej stosowanymi są: dieta normalna, lekkostrawna, cukrzycowa, wątrobowa.

 

Więcej na: www.senior-residence-borne.pl