DPS Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej

DPS Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej
Telefon:
14674 05 50
Ocena:
3.7
Strona WWW:
www.rcrips.borzecin.pl/#

Lokalizacja:

Adres: Borzęcin 591, Borzęcin

DPS Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej jest domem pobytu stałego, przeznaczony dla osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych fizycznie. Dysponujemy miejscami dla 100 osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Budynek i jego otoczenie pozbawione są barier architektonicznych.

 

Pensjonariusze przebywający w Domu Pomocy Społecznej w Borzęcinie mogą zamieszkać w przestronnych, nowocześnie wyposażonych pokojach 2 lub 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

 

Pokoje wyposażone są w szafy ubraniowe, szafki przyłóżkowe, stoliki, krzesła, tapczany z pojemnikami na pościel, a w razie potrzeby wysokiej klasy specjalistyczne łóżka szpitalne. Wszystkie łóżka wyposażone są w materace przeciwodleżynowe. Ponadto w każdym pokoju jest telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz telefon. Przy każdym łóżku, w toalecie oraz pod prysznicem zainstalowany jest bezprzewodowy system wywoławczy, dzięki któremu każdy mieszkaniec, a w razie potrzeby, może ze swojego pokoju w łatwy sposób powiadomić personel. Łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Na posesji przygotowano dla mieszkańców teren rekreacyjno-wypoczynkowy. Teren działki jest ogrodzony i zabezpieczony zewnętrznym monitoringiem.

 


Dom zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską, a każdy mieszkaniec objęty jest opieką lekarską oraz wsparciem psychologa. Wyposażony jest w gabinet lekarski oraz gabinet pielęgniarsko-zabiegowy. Własna, nowocześnie wyposażona kuchnia oferuje mieszkańcom trzy podstawowe posiłki w ciągu dnia, zgodnie z dietami zalecanymi przez lekarza, zgodnie z dietami zalecanymi przez lekarza, a dodatkowo przez całą dobę dostępne są podstawowe produkty spożywcze. Posiłki można spożywać w dużej, 40 osobowej jadalni obok kuchni lub w małych jadalniach przy pokojach mieszkańców. Na każdym piętrze budynku znajdują się kuchenki pomocnicze do dyspozycji mieszkańców, wyposażone w meble kuchenne, lodówkę, płytę grzewczą, zmywarkę do naczyń oraz czajnik.

 

W naszym domu znajduje się kilka sal do zajęć terapeutycznych, sala dziennego pobytu z dużym telewizorem i dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. Bardzo ważną formą aktywizacji mieszkańców jest terapia zajęciowa oraz ergoterapia.W Sali fizjoterapeutycznej, zgodnie z zaleceniami lekarza oraz z programem aktywizacji ruchowej mieszkańców, wykonujemy zabiegi rehabilitacyjne: ćwiczenia UGUL, naświetlanie lampą Sollux, masaż klasyczny, kinezyterapię. Fizykoterapeuta wykonuje zabiegi z zakresu fizjoterapii w pokojach mieszkańców, prowadzi także gimnastykę usprawniającą oraz zajęcia na świeżym powietrzu. Na terenie domu znajduje się kaplica.Pracownicy centrum to profesjonalny, wysoko wyspecjalizowany personel. Pobyt
w domu jest odpłatny. Zasady ustalania i wysokości opłat regulują odrębne przepisy. Troska o zdrowie i dobre samopoczucie podopiecznych jest podstawowym elementem działalności centrum, a jakość ich życia jest dla nas najważniejsza, dlatego wciąż wzbogacamy ofertę wsparcia.