Budownictwo senioralne - bezpieczne mieszkania dla seniorów

Budownictwo senioralne - bezpieczne mieszkania dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Wielu inwestorów robi co w ich mocy, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów.  Chcą wyjść też naprzeciw potrzebom osób starszych, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Odpowiedzią na sytuację seniorów jest budownictwo senioralne. Co to takiego? Podpowiadamy.

Domy dla seniorów – budownictwo senioralne


Jak wskazuje Magazyn Świat Seniora, budownictwo senioralne jest już powszechnie znane na zachodzie Europy. Choć takie mieszkania dla seniorów powstały już w polskich miastach takich jak Katowice, Wodzisław Śląski, Opole oraz na terenach pod Warszawą, to wciąż są w naszym kraju nowością.  Deweloperzy, biorąc pod uwagę, że w Polsce społeczeństwo się starzeje, mają nadzieję, że tego typu budownictwo stanie się w przyszłości o wiele bardziej pożądane.

 

Sprawdź również: Chcesz mieć więcej pensjonariuszy? Zadbaj o aktualny cennik


Kolejne budynki dla seniorów powstają już w Inowrocławiu, Poznaniu, Koninie  i Okolu koło Starogardu Gdańskiego. Tego typu inwestycje mają powstać również w Łodzi, Wiśle Małej oraz w Poznaniu.

 

Senior living  – dlaczego warto wybrać budownictwo senioralne?


Budownictwo dostosowane do seniorów pozbawione jest barier architektonicznych. Jak wskazuje magazyn, budynki te posiadają sale do rehabilitacji, sale sportowe i dostęp do ogrodu. Seniorzy mieszkają tam samodzielnie, ale mają do dyspozycji pomoc asystenta i towarzystwo w swoim wieku. Jest więc to doskonała propozycja dla seniorów, którzy są w miarę samodzielni, a jeśli potrzebują wsparcia, to niewielkiego. To również doskonałe miejsce dla osób, które czują się samotne.

 

Źródło: Magazyn Świat Seniora

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!