Bursztyn i jego właściwości lecznicze

Bursztyn i jego właściwości lecznicze
Drukuj Skomentuj

Lecznicze właściwości bursztynu już dawno doceniła medycyna naturalna. Zaleca sie więc używanie kosmetyków wytwarzanych na bazie tego kamienia, picie nalewek a nawet noszenie ozdób z bursztynu. Nazywany kiedyś złotem Północy - bursztyn wspomaga leczenie wielu dolegliwości, obniża ciśnienie a także przyspiesza gojenie się ran.

Bursztyn ma bardzo szerokie zastosowanie, jego właściwości doceniła medycyna, a działanie upiększające wykorzystuje także przemysł kosmetyczny. Surowiec znad morza to prawdziwy hit w lecznictwie naturalnym. Bursztyn bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie pod wieloma względami. Elektrostatyczne właściwości kamienia jonizują powietrze, co łagodzi napięcia nerwowe i poprawia samopoczucie.

Sprawdź jak w prosty sposób poprawić swoje samopoczucie! Wejdź i zobacz: Recepta na młodość

Prowadzone badania nad surowcem wykazały, że bursztyn zawiera wiele cennych mikroelementów takich jak: krzem, żelazo, magnez, wapń, potas, kwasy żywiczne i cenne substancje lotne. Surowy bursztyn działa antybakteryjnie, przyspiesza gojenie się ran, obniża ciśnienie a także aktywizuje organizm do szybszej regeneracji, np. po przebytej chorobie.

 

Właściwości bursztynu


Właściwości energizujące bursztynu występują w naturalnych postaciach surowca (czyli niepolerowanych ani nie topionych). Badania wykazały także, że właściwości znacznie wzrastają po jego rozdrobnieniu. Ważne tylko aby przy rozdrabnianiu nie spowodować zwiększenia temperatury, która może spowodować stopienie bursztynu, a co za tym idzie, utratę większości jego cennych właściwości. Noszenie niepolerowanego bursztynu bezpośrednio na skórze ma także pozytywny wpływ na nasz organizm. Takie ozdoby pomagają koić objawy astmy czy choroby tarczycy a noszenie, np. wkładek do butów z bursztynem minimalizuje dolegliwości reumatyczne.

Dla dobrego samopoczucia i zdrowia ważna jest również witamina D! Dowiedz się więcej o jej właściwościach, wejdź: Witamina D i jej zdrowotne właściwości

Kwas bursztynowy pobudza cały system nerwowy oraz reguluje pracę jelit i nerek. To rewelacyjny środek przeciwzapalny oraz antytoksyczny. Na bazie bursztynu powstają kremy i maści na dolegliwości reumatyczne, astmatyczne, schorzenia oskrzeli, gardła, tarczycy czy wszelkiego rodzaju owrzodzenia bądź podrażnienia skórne. Kwas i olej wyprodukowany na bazie bursztynu ma działanie dezynfekujące, dlatego też idealnie sprawdza się w łagodzeniu skutków oparzeń skóry czy zwykłych ukąszeń owadów. W sklepach można kupić wypełnione bursztynem materace, poduszki, wkładki do butów, bursztynowe kadzidełka i wiele innych tego typu przedmiotów.

 

Kosmetyki z bursztynem


Energetyzujące i antyoksydacyjne właściwości bursztynu już od dawana wykorzystuje nowoczesna kosmetologia. Kosmetyki z bursztynem przeznaczone są dla osób z cerą dojrzałą, zmęczoną i potrzebującą silnej rewitalizacji.

Zobacz jakie składniki powinny zawierać kremy dla dojrzałej skóry, wejdź: Kremy do cery dojrzałej

 

Kosmetyki zawierające surowiec natłuszczają skórę oraz zwiększają jej jędrność i elastyczność. Cenne właściwości bursztynu wygładzają drobne zmarszczki, regenerują zmęczoną skórę oraz chronią przed działaniem wolnych rodników. Bogactwo mikroelementów w bursztynie dodatkowo sprawia, że kosmetyki z jego udziałem doskonale nawilżają i odżywiają. Szampony i odżywki do włosów na bazie bursztynu wzmacniają kosmyki i regenerują cebulki. Z kolei kąpiel na bazie surowca nie tylko doda energii, ale oczyści i dobrze nawilży skórę.

Energii dostarczy również aktywność fizyczna! Sprawdź najlepszą możliwość, zobacz: Aktywność fizyczna po 50.

 

Kwas bursztynowy jest biostymulatorem, który nadaje surowcowi specyficzne właściwości lecznicze i kosmetyczne. Kwas pobudza procesy energetyczne w komórkach, zwiększa metabolizm a także poprawia odporność. Łatwo przenika w głąb skóry, usuwając wolne rodniki, przez co powstrzymuje procesy starzenia się skóry.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe