Chcesz mieć więcej pensjonariuszy? Zadbaj o aktualny cennik

Chcesz mieć więcej pensjonariuszy? Zadbaj o aktualny cennik
Drukuj Skomentuj

Wiele placówek nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest, by szeroko dostępna (m.in. w Internecie) oferta była aktualna. Najważniejszy jest jednak aktualny cennik. Dlaczego warto zadbać o aktualny cennik swojej placówki i jak wpływa to na liczbę pensjonariuszy? Odpowiadamy.

Dlaczego warto zadbać o aktualny cennik?


Przede wszystkim warto spojrzeć na ofertę oczami klienta i zastanowić się, jakie ma on wobec niej oczekiwania. Każdy z nas, szukając dla siebie najlepszej opcji, przegląda mnóstwo ofert. Chcemy mieć jednak wszystkie informacje w zasięgu ręki – co więcej – tu i teraz. Warto pamiętać, że jeśli klientowi zbyt dużo czasu zajmie szukanie tych informacji, podda się i skieruje się do konkurencji, u której informacje będą przedstawione w bardziej przystępny sposób.

 

Sprawdź również: Animacja i organizacja czasu wolnego seniorów

 

Nie należy też przeładowywać klienta informacjami. Cennik usług i podstawowe informacje o placówce będą wystarczające. Doskonale wiemy, że nie wszyscy mają czas na to, by dzwonić i pisać maile z prośbą o wycenienie oferty. Wiele osób porzuci więc ofertę, w której nie ma ani słowa o kosztach.  


Cennik musi być jednak aktualny. Jeśli nie będzie on zaktualizowany, stracimy tylko czas – swój i potencjalnego klienta. Brak aktualnego cennika zniechęci go tak, że nie będzie on chciał poznać już aktualnej oferty.

 

Czytaj również: Dom bezpieczny dla seniora - co trzeba wiedzieć?


Dostępność cennika pozwoli klientom na szybkie wyszukiwanie oferty ze względu na cenę. Porównywanie cen i usług, które obejmuje ten koszt, jest niezwykle ważne w wyborze domu seniora.  Dzięki temu można uniknąć zbędnych zapytań od klientów, których budżet nie wystarcza na to, by skorzystać z twoich usług lub gdy mają oni szersze oczekiwania, niż możesz im zaoferować.

 

Jak dobrze uzupełnić cennik domu seniora?

 

  • Określ, jakie usługi oferujesz i podaj ich dokładną cenę
  • Wskaż minimalną cenę za pobyt i zakres usług
  • Określ rabaty i wskaż, na jakich zasad przysługują one twoim klientom
  • W przypadku domów seniora wskaż liczbę wolnych miejsc

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!