Dom Opieki Honorata Grupa ORPEA

Dom Opieki Honorata Grupa ORPEA
Telefon:
22888 59 13
Strona WWW:
www.orpea.pl/honorata

Lokalizacja:

Adres: Główna 31, Chorzów Maciejkowice

Dom Opieki Honorata Grupa ORPEA

Dom opieki HONORATA w Chorzowie powstał w miejscu ośrodka opieki długoterminowej z wieloletnim doświadczeniem. Placówka cieszy się ogromnym zaufaniem podopiecznych i ich rodzin. Do Domu można dojechać komunikacją miejską. Dysponujemy też dużym parkingiem.


Oferta Domu opieki HONORATA jest skierowana do osób chorych, które wymagają całodobowej opieki medycznej. Obejmuje także osoby, które ze względu na charakter schorzenia, trudy związane z opieką nie mogą być dłużej pielęgnowane w domu gdyż potrzebują codziennej kontroli lekarskiej, specjalistycznych zabiegów i czynności pielęgnacyjnych oraz odpowiedniego sprzętu medycznego.


Dlaczego Dom Opieki HONORATA?    Poprawiamy jakość życia


Naszym celem jest przywracanie aktywności i poprawa jakości życia osób wymagających opieki lekarskiej, rehabilitacji i długoterminowej pielęgnacji. Dlatego już na początku staramy się dobrze poznać potrzeby każdego mieszkańca, by dobrać indywidualny plan opieki i terapii. Chcemy by nasi podopieczni cieszyli się jak najdłużej sprawnością fizyczną i intelektualną, dlatego organizujemy zajęcia indywidualne, grupowe i wydarzenia kulturalno-artystyczne.


    Nowoczesna baza rehabilitacyjna


W ramach rehabilitacji ortopedycznej, stosujemy sprawdzone terapie przywracające sprawność po operacji, wypadku lub innym urazie. Oferujemy też rehabilitację neurologiczną dla pacjentów po udarze, wylewie lub innym urazie mózgowo-czaszkowym. Dodatkowo, wykonujemy zabiegi z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej (m.in. fizykoterapia, masaże lecznicze, terapia indywidualna, hydroterapia, kinesiotaping).


    Bezpiecznie i komfortowoNasi podopieczni mieszkają w komfortowych pokojach z łazienką i telewizorem oraz mają dostęp do pięknego ogrodu z altankami. W budynku zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, które ułatwiają poruszanie się osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Wysokiej klasy sprzęt fizjoterapautyczny umożliwia efektywną rehabilitację i pomaga odzyskać lub wydłużyć okres sprawności.

Dom opieki HONORATA jest wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą pod numerem: 177030. Należy do sieci ORPEA Polska - lidera stacjonarnej opieki długoterminowej w Polsce.


OPIEKA    całodobowa opieka długoterminowa, w tym pobyty krótkoterminowe i wakacyjne
    specjalistyczna opieka medyczna (internista, geriatra, neurolog)
    opieka pielęgnacyjna i rehabilitacyjna
    całodzienne wyżywienie, z uwzględnieniem indywidualnej diety
    rehabilitacja ortopedyczna (po urazach, operacjach) i neurologiczna (m.in. po udarze)
    zajęcia rehabilitacyjne: kinezyterapia, fizykoterapia i masaż
    zajęcia terapeutyczne: ćwiczenia percepcyjne, socjoterapia, arteterapia
    ćwiczenia ogólnousprawniające grupowe
    ćwiczenia mobilizujące i stabilizujące
    profilaktyka schorzeń narządu ruchu
    konsultacje psychologiczne
    ogólnodostępne środki farmaceutyczne, opatrunkowe, płyny infuzyjne
    program kulturalno-oświatowy, a w nim między innymi: występy artystyczne, uroczystości okolicznościowe (imieniny, urodziny i inne), dostęp do własnej kaplicy rzymsko-katolickiej


KADRA MEDYCZNA


    lekarze specjaliści (internista, geriatra, neurolog)
    pielęgniarki i opiekunki specjalizujące się w opiece długoterminowej
    wykwalifikowani fizjoterapeuci i terapeuci zajęciowi
    psycholog


OFERTA    pobyt opiekuńczo-leczniczy: dla osób starszych, przewlekle chorych, wymagających stałej opieki
    turnus usprawniający: dla seniorów, którzy chcą w krótkim czasie poprawić swoją sprawność
    opieka pooperacyjna i pourazowa: kompleksowa opieka pod okiem lekarza i specjalisty rehabilitacji, której celem jest przywrócenie sprawności z myślą o ograniczeniu bólu i cierpienia
    rehabilitacja neurologiczna i opieka po udarze mózgu: naszym celem jest przywrócenie sprawności ruchowej i intelektualnej
    opieka krótkoterminowa: dla seniorów przewlekle chorych, ale również dla osób chorych i/lub czasowe wyręczenie opiekunów (np. na czas pobytu w sanatorium, ważny wyjazd rodzinny, jako wytchnienie od codziennych trudów związanych z opieką w domu)


ORPEA Polska działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów (pod ORPEA Rezydencje) i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką CLINEA). Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living) oraz Centrum Alzheimera. W domach mieszkają seniorzy, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osoby, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Wśród podopiecznych są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. O zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny). ORPEA Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej.  Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych ORPEA, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem blisko 90 000 miejsc (ponad 1000 placówek) w 23 krajach.