Dom Opieki Dwór Seniora

Dom Opieki Dwór Seniora
Telefon:
601336995
Strona WWW:
www.dworseniora.pl

Lokalizacja:

Adres: Chrząstówka  124, Chrząstkówka

Dom Opieki Dwór Seniora

 

 

Zamysłem wykreowania Dworu Seniora było stworzenie miejsca, w którym każdy chciałby spędzić spokojne lata starości. W harmonii, spokoju, w kontakcie z naturą i dobrej atmosferze tworzonej wspólnie z pozostałymi mieszkańcami i opiekunami.

 

W zamyśle miało to być miejsce w którym każdy znajdzie swój bezpieczny kąt – jednocześnie ciesząc się nutą luksusu, którą staramy się zapewnić pensjonariuszom – miejsce w którym sami chcielibyśmy mieszkać jako seniorzy.

 

Do użytku mieszkańców oddajemy bowiem wysokiego standardu piękny obiekt zaprojektowany i wykończony z dbałością o najmniejsze szczegóły.

 

Budynek podzielony jest na dwa skrzydła mieszkalne, a w każdym z nich po dwadzieścia jedno, dwu i trzyosobowych pokoi dostosowanych do potrzeb osób starszych i z niepełno sprawnościami w taki sposób aby stworzyć warunki do mieszkania jak najbardziej zbliżone do tych domowych.

 

W centralnej części obiektu znajduje się wewnętrzny, zielony dziedziniec z alejkami i ławeczkami, pośrodku którego stoi fontanna,  gdzie mieszkańcy mogą odpocząć w słoneczne dni.

 

Kolejne skrzydło mieści część jadalnianą, wypoczynkową oraz rehabilitacyjną. Tutaj oprócz sali konsumpcyjnej pensjonariusze mają do swojej dyspozycji salon wypoczynkowy, salę zaadaptowaną do organizowania imprez okolicznościowych, biblioteczkę, strefę beauty - w tym pokój masażu, gabinet fryzjerski, pokój kąpielowy z dostępem do jacccuzi i sauny, oraz salę gimnastyczną.

 

W dbałości o detale stworzyliśmy dla naszych mieszkańców również część zaadaptowaną do spotkań z rodziną. W części frontowej w przestronnym holu, z którego wejście prowadzi na dziedziniec oraz do kawiarni, pensjonariusze mogą miło spędzać czas z odwiedzającymi ich gośćmi czy rodziną. W budynku znajduje się również kaplica.

 

Dodatkowym atrybutem jest szeroki dostęp do rehabilitacji.  

 

Fizjoterapia to jest to co kochamy i w czym czujemy się najlepiej

 

Do dyspozycji mieszkańców oddajemy dwie wyposażone w sprzęty do kinezy i fizykoterapii sale. A w przypadku pacjentów wymagających bardziej specjalistycznej pomocy fizjoterapeutycznej mamy do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt do fizykoterapii jak Salus Talent, terapię falą radiową TECAR, laser wysokoenergetyczny czy falę uderzeniową – które są zabiegami wysoce skutecznymi między innymi w terapii zwalczania bólu.

 

Jako firma działająca od ponad 20 lat na lokalnym rynku w branży medycznej mamy duże doświadczenie zarówno w prowadzeniu podstawowej  jak i specjalistycznej opieki zdrowotnej, co ułatwia nam zapewnienie pacjentom w razie potrzeby dostępu do szerokiej gamy usług medycznych.

 

Mamy nadzieję, że każdy kolejny przyjęty do nas mieszkaniec pomoże nam w dalszym kreowaniu tego miejsca dodając coś od siebie. Jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby i propozycje i  z wielką radością będziemy rozwijać to miejsce zgodnie z Waszymi oczekiwaniami.