Co robić w majówkę? Najlepsze propozycje dla seniorów

Co robić w majówkę? Najlepsze propozycje dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Warto więc zaplanować ten wypoczynek z wyprzedzeniem szczególnie dlatego, że pogoda w całym kraju nie będzie nas w tym czasie rozpieszczać. Prezentujemy najciekawsze sposoby na spędzenie majówki dla seniorów

Co robić w majówkę? Pomysły dla seniorów


Długo wyczekiwana majówka powinna zostać wykorzystana w stu procentach. Wielu osobom kojarzy się z podróżami bądź grillowaniem. To najpopularniejsze opcje skorzystania z tego czasu wolnego. Warto więc wykorzystać pierwsze wiosenne promienie słońca i wybrać się na przejażdżkę. Nie musimy jechać daleko – warto też odkryć atrakcje położone w najbliższej okolicy. Świetnie sprawdzą się nie tylko muzea, parki itd., ale też ścieżki przyrodnicze, które mają wiele do zaoferowania.

 

Sprawdź także: Czy warto wyrobić Kartę Seniora?


Warto wykorzystać czas wolny na aktywność na świeżym powietrzu. Długie spacery, jazda na rowerze, czy rolkach to doskonała forma aktywnego wypoczynku, która pozwoli na rozprostowanie kości po zimie.

 

Czytaj także: Seniorzy na emeryturze - propozycje spędzania czasu wolnego


Spotkania z przyjaciółmi i rodziną i wspólne grillowanie to kolejna bardzo kusząca opcja. Nie można jednak zapominać o odpowiedniej diecie. Nie dajmy więc ponieść się grillowaniu przez całą majówkę.
Jeśli pogoda za oknem nie będzie sprzyjać, warto spędzić ten czas przy dobrej książce, filmie bądź przy grach planszowych. To również doskonała okazja na rozwijanie swoich pasji i oddaniu się w całości swojemu hobby.  

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!