Co zabrać ze sobą do sanatorium? TOP 11 rzeczy

Co zabrać ze sobą do sanatorium? TOP 11 rzeczy
Drukuj Skomentuj

Wyjazd do sanatorium jest dla wielu starszych osób ogromną szansą, aby zadbać o swoje zdrowie. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wyjeździe, warto zastanowić się jakie rzeczy będą nam niezbędne. Poniżej prezentujemy TOP 11 rzeczy, które należy zabrać ze sobą do sanatorium.

1)Dokumenty osobiste - gdy wybierasz się do sanatorium nie zapomnij zabrać niezbędnych dokumentów jak dowód osobisty,skierowanie na leczenie sanatoryjne, legitymację ubezpieczeniową lub wycinek z renty/emerytury oraz skierowanie na leczenie sanatoryjne. Ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na kompletność zabieranych ze sobą dokumentów - bez nich możesz zostać nie przyjęty do ośrodka.

 

2)Dokumentacja medyczna - wybierając się do sanatorium należy zabrać ze sobą ostatnie wyniki badań, prześwietlenia rentgenowskie itp. W przypadku konsultacji lekarskiej w sanatorium należy powiadomić lekarza o aktualnych chorobach dołączając posiadane dokumenty

 

3)Pieniądze - wyjazd do sanatorium wiąże się także z opłatami. Należy przygotować się na pokrycie kosztów pobytu, których NFZ nie opłaci, jak np.  opłata klimatyczna czy opłata za parking. W planowaniu funduszu warto uwzględnić także możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych zabiegów, które nie są uwzględnione w pakietu leczniczym bądź dodatkowych atrakcji.

 

Zobacz też: Sanatorium 2020: koszty wyjazdu. Za co nie zapłaci NFZ?

 

4)Przyjmowane leki - razem z opakowaniami i ulotkami na wypadek, gdyby poprosił o nie lekarz. 

 

5)Swobodną i komfortową odzież na cały okres pobytu w sanatorium - wybierając garderobę warto postawić na komfortowe, najlepiej bawełniane ubrania, które pozwolą skórze oddychać. Sanatorium to nie tylko kuracje ale i rozrywka, dlatego do walizki spakuj również strój wieczorowy, strój kąpielowy i czepek. 

 

6)Kosmetyki do higieny osobistej - przed wyjazdem upewnij się, że zabrałeś szczoteczkę i pastę do zębów, szczotkę do włosów, żel do mycia ciała itd. Do kosmetyczki warto dołączyć żel lub chusteczki antybakteryjne, parę wacików bawełnianych oraz nitkę do zębów. Jeśli nosisz protezy, zabierz opakowania na nie.

 

Zobacz też: Kosmetyki do twarzy dla kobiet 60+ na lato: jaki powinien być skład

 

7)Ręczniki - pomimo tego, iż sanatorium powinno zapewnić kuracjuszowi ręcznik, dobrym pomysłem byłoby zabranie 2-3 własnych ręczników na wypadek nieco bardziej brudzących zabiegów jak np. kąpiel borowinowa.

 

8)Sportowe obuwie i klapki - nawet jeśli nie planujesz uprawiania sportu, zawsze możesz zechcieć udać się na spacer po okolicznych górach bądź nadmorskiej plaży. Klapki natomiast przydadzą się w trakcie poruszania się po obiekcie bądź w trakcie korzystania z basenu.

 

9)Dobra książka - zawsze warto mieć ze sobą dobrą, odprężającą literaturę, towarzyszącą w trakcie ulewnych dni i długich wieczorów. Jeśli lubisz oglądać filmy, zabierz ze sobą laptop bądź tablet.

 

Zobacz też: 4 powody, dla których seniorzy powinni czytać

 

10)Telefon - nawet jeśli nie używasz telefonu komórkowego, dobrym pomysłem będzie zabranie go ze sobą. Dzięki niemu będziesz mógł w każdej chwili skontaktować się z bliskimi lub utrwalić niezapomniane chwile w sanatorium.

 

11)Zatyczki do uszu/opaska na oczy - warto ubezpieczyć się na wypadek problemów z zaśnięciem bądź chrapiącego sąsiada. Zatyczki do uszu i opaska na oczy pozwolą ci cieszyć się spokojem niezależnie od tego, kto będzie twoim współlokatorem w sanatoryjnym pokoju.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (2)