Cyfrowy Wolontariusz - nowa forma wsparcia seniorów

Cyfrowy Wolontariusz - nowa forma wsparcia seniorów
Drukuj Skomentuj

Seniorzy to osoby, które w trakcie trwającej pandemii koronawirusa, najbardziej potrzebują pomocy. Są to osoby najbardziej narażone na zakażenie, więc dbanie o bezpieczeństwo wiąże się z niewychodzeniem z domu. Naprzeciw seniorom wychodzi Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, czyli inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii.


Akcja #WspierajSeniora


Do Korpusu zapisało się już ponad 10 tysięcy wolontariuszy, którzy pomagają prawie 11 tysiącom seniorów. W akcję pomocy zaangażowanych jest już ponad 130 organizacji młodzieżowych. Świadczy to o ogromnej solidarności Polaków z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy w czasach pandemii.

 

Jak zostać Cyfrowym Wolontariuszem?


Okazuje się, że seniorom pomagać można nie tylko w codziennych czynnościach, ale również w odnalezieniu się w cyfrowej rzeczywistości.


Pomoc w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów poszerza się o możliwość zgłoszenia chęci pomocy w kwestiach podnoszenia kompetencji cyfrowych u osób starszych. Zainteresowani mogą poprzez akcję #WspierajSeniora pomagać osobom starszym w korzystaniu z narzędzi do komunikowania się na odległość oraz w załatwianiu spraw urzędowych przez Internet.


Zainteresowani muszą wypełnić  krótki formularz dostępny na stronie www.wspierajseniora.pl. Co ciekawe,  każdy, kto pomaga cyfrowo innym, będzie miał szansę otrzymać specjalny certyfikat Cyfrowego Wolontariusza. Za każdy wypełniony Certyfikat, Lasy Państwowe zasadzą kolejne drzewo na terenach dotkniętych klęskami żywiołowymi!

 

Dlaczego warto?


Seniorzy, którzy skorzystają z pomocy, nauczą się wielu nowych i przydatnych rzeczy. Pomoże to w codziennym funkcjonowaniu, ale też w nawiązywaniu kontaktów za pośrednictwem Internetu.

 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!