Czternastka tylko dla zaszczepionych?

Czternastka tylko dla zaszczepionych?
Drukuj Skomentuj

Propozycja dotycząca tego, by czternaste emerytury i świadczenie 500 plus były wypłacane tylko osobom zaszczepionym, miała paść kilka dni temu na spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Samorządowcy zaproponowali, by wypłata środków z programu 500 plus była przewidziana tylko dla dzieci osób zaszczepionych, a 14. emerytura tylko dla zaszczepionych seniorów - ustaliło Radio Zet. Do tej propozycji miało dojść w ostatni piątek na spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

 

Sprawdź także: NFZ wydłuża termin ważności Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego


Pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich Marek Wójcik stwierdził, że „oprócz zachęt powinny być elementy dyscyplinujące”.
"To są pieniądze dodatkowe, w przypadku 14. emerytury już jest warunek wykluczający pewną grupę emerytów zarabiających powyżej określonego progu, dlaczego więc nie wprowadzić kolejnego warunku?" – powiedział w rozmowie z Radiem Zet.

 

Czytaj również: Wyższe emerytury dla niektórych emerytów


"Zdaję sobie sprawę, że to kontrowersyjne rozwiązanie, ale nie widzę powodu, by unikać tego tematu, jeżeli mamy skutecznie chronić się przed COVID-19" – kontynuował Marek Wójcik.

W niedzielę 23 maja Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że zostało wykonanych ponad 17,8 mln szczepień w Polsce. W pełni zaszczepionych jest ponad 5,5 mln osób, w co wliczają się osoby zaszczepione preparatem Johnson&Johnson lub dwiema dawkami innych preparatów.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!