Czy będzie 15. emerytura w 2022 roku?

Czy będzie 15. emerytura w 2022 roku?
Drukuj Skomentuj

Czy będzie 15. emerytura w 2022 roku? To pytanie zadaje sobie wielu seniorów. Po wielu otrzymanych świadczeniach, urósł apetyt na więcej. Ale jaka jest szansa na 15. emeryturę? Odpowiadamy.

Czy będzie 15. emerytura w 2022 roku?


Szalejąca inflacja nadszarpnęła budżet wielu seniorów. Nic więc dziwnego, że apetyt na dodatkowe świadczenia zaostrzył się. Wiele osób żyje obecnie od emerytury do emerytury. W 2022 roku kwota minimalna emerytury to 1217,98 zł netto (na rękę), czyli 1338,44 zł brutto, co w obecnych czasach jest wręcz nie do pomyślenia. Seniorzy liczą więc, że dostaną 15. emeryturę. Co na to prezydent Andrzej Duda?

 

Sprawdź również: 500 plus dla małżeństw - najnowsze informacje

 

Andrzej Duda zabiera głos w sprawie 15. emerytury


Prezydent Andrzej Duda nie wykluczył wypłaty 15. emerytury dla seniorów. Niewiele osób spodziewało się, że jest choćby nikła szansa na uzyskanie pieniędzy w ramach tego świadczenia. Teraz wielu ma nadzieję, że otrzyma dodatkowy zastrzyk gotówki.

 

Czytaj również: Dodatki do emerytury po 65. roku życia. Zasady przyznawania


„Jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to również trzeba będzie ją rozważyć, także w kontekście możliwości budżetowych. To są na pewno kwestie, nad którymi ja będę z rządem pracował i będę do tego rząd mobilizował. Cały szereg tych działań, o których mówimy, jest przeze mnie omawiany” – mówił prezydent Andrzej Duda w jednym z wywiadów dla Radia Zet.


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!