Czy warto promować dom opieki wśród niemieckich seniorów?

Czy warto promować dom opieki wśród niemieckich seniorów?
Drukuj Skomentuj

Sukces prowadzenia domu opieki w dużej mierze zależy od tego, do kogo skieruje się reklamę oraz jakich środków użyje do zaprezentowania oferty. Okazuje się, że od kilkunastu lat nasi niemieccy sąsiedzi chętnie wybierają domy opieki za granicą - w tym w Polsce. Dlatego warto promować swój dom opieki również wśród niemieckich seniorów.

Konkurencja dla niemieckich domów opieki


Niemieckie organizacje opiekuńcze nazywają ten trend “geriatrycznym kolonializmem”. Dlaczego? Ponieważ obawiają się konkurencji. Już przed 2000 roku niemieccy emeryci zaczęli wybierać domy opieki za granicami swojego kraju - najczęściej Hiszpanię, Portugalię, Tajlandię, Filipiny, Czechy, Słowację, ale też Szwajcarię i Austrię. Od kilku lat do grona obleganych państw dołączyła też Polska.

W 2013 roku pojawiały się pierwsze przkazy o tym, że w polskich domach opieki coraz częściej goszczą niemieccy seniorzy. Do właścicieli obiektów odzywają się nie tylko Niemcy, ale też polscy emigranci, którzy na starość postanawiają wrócić do kraju.

 

Przeczytaj też: Jak skutecznie wypromować Dom Opieki?

 

Dlaczego Polska?


Głównym powodem są jednak nie nostalgia czy walory krajobrazowe Polski, ale finanse. Mówi się, że w Niemczech za opiekę w domu opieki płaci się trzy razy więcej. W rzeczywistości kwota jest zależna od m.in. lokalizacji, standardu ośrodka, zabiegów.

Polskie domy opieki często są w stanie zaoferować seniorom z niemiec wysoki standard opieki i pobytu w obiekcie za znacznie niższą cenę. Dodatkowo w Polsce wiele opiekunek mówi po niemiecku, zdobywało doświadczenie w Niemczech i jest cenionych przez tamtych podopiecznych.

 

Zobacz też: Praca jako opiekun medyczny - jak zadbać o swoje zdrowie

 

Czy warto promować dom opieki w Niemczech?


Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Sukces prowadzenia domu opieki zależy od tego, gdzie i jak reklamujesz swój obiekt - a niemiecki rynek jest rynkiem o dużym potencjale.

Ważne jest, by w ofercie kierowanej do zagranicznych seniorów uwzględnić to, co przekona ich do pozostania w Polsce. Polskie domy opieki kuszą więc swoją ofertą: całodobową opieką, smacznym wyżywieniem, listą rehabilitacji i terapii zajęciowych. Dla seniorów pochodzących z zagranicy równie ważna jest ciepła, domowa atmosfera oraz troskliwe podejście opiekunów.

 

Reklama w niemieckiej domenie


To, co nas wyróżnia, to dodatkowe usługi w ramach abonamentu. Portal Domyseniora.pl oferuje przetłumaczenie oferty na język niemiecki oraz umieszczenie jej w niemieckiej domenie. Sprawdź szczegóły: Nasza oferta.

 

 

Może zainteresuje Cię też: Jak promować pobyty czasowe dla seniorów

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe