Czy warto wyrobić Kartę Seniora?

Czy warto wyrobić Kartę Seniora?
Drukuj Skomentuj

Seniorzy, którzy bardzo często korzystają z atrakcji, wydarzeń kulturalnych, robią duże zakupy, itp., zdecydowanie powinni pomyśleć nad wyrobieniem Karty Seniora. Daje to możliwość zdobycia wielu zniżek i dodatkowych korzyści. Przeczytaj, by dowiedzieć się czym jest Karta Seniora, jak ją wyrobić i jakie korzyści z niej płyną.

 

Jakie korzyści daje Karta Seniora?


Senior dzięki Karcie Seniora może uzyskać zniżki w wybranych sklepach, punktach usługowych, a nawet restauracjach, instytucjach kultury i rekreacji. Wraz z kartą obowiązują również zniżki na przewozy komunikacją miejską oraz transport.

 

Sprawdź również: Seniorzy na emeryturze - propozycje spędzania czasu wolnego


Warto wiedzieć, że im więcej partnerów honoruje daną Kartę Seniora, tym więcej korzyści ma jej posiadacz. Wartość zniżek waha się między 2 proc., a nawet połową ceny. Można więc sporo zaoszczędzić.

 

Czy każdy senior może mieć Kartę Seniora?


Karty Seniora nie są wydawane przez władze państwowe, więc nie ma jednolitych zasad co do wieku, uprawnień itd.


W wielu miastach Polski wprowadzono miejskie Karty Seniora dla osób w wieku 60 plus lub 65 plus. Częstym warunkiem uzyskania takiej karty jest zamieszkiwanie na terenie danego miasta czy gminy.


Karty Seniora to inicjatywy niektórych samorządów i organizacji, mają różne nazwy i są wydawane w różnych miejscach – czyli nie w każdym miejscu w Polsce.

 

Jak sprawdzić, czy w moim mieście jest Karta Seniora?


Wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło „Karta Senora” + miasto, w którym mieszkasz. To najszybszy sposób, by dowiedzieć się, czy dane miasto honoruje te karty.

 

Czytaj także: Ulgi dla seniorów po 60. roku życia - warto z nich skorzystać

 

Rodzaje Kart Seniora

 

  • Ogólnopolska Karta Seniora – wydawana jest przez fundację i ma szeroki zakres. Całkiem możliwe, że honoruje punkty w twojej okolicy
  • Lokalna Karta Seniora – honorowana przez lokalnych partnerów

Karta Seniora 2023 - zniżki na transport

 

Z Ogólnopolską Kartą Seniora możemy zyskać zniżki na transport. To szczególnie warte uwagi, ponieważ można sporo zaoszczędzić. Polskie Koleje Państwowe oferują z tą kartą zniżki w wysokości 30 proc. na zakup biletów w obu klasach przedziałów na dowolne połączenia kolejowe.


Z kolei Przewozy Regionalne sp. z o.o. dają 25 proc. upustu od taryfy podstawowej na bilety jednorazowe w dowolnych relacjach dla osób powyżej 60. roku życia.Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!