Czy wyjazd do sanatorium jest bezpieczny?

Czy wyjazd do sanatorium jest bezpieczny?
Drukuj Skomentuj

Wiele osób zastanawia się, czy w trakcie pandemii koronawirusa wyjazdy do sanatorium są w pełni bezpieczne. Wiele osób rezygnuje ze względu na wirusa, inni zaś wahają się, czy warto ryzykować swoim zdrowiem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy wyjazd do sanatorium w trakcie pandemii koronawirusa jest bezpieczny oraz jakie obostrzenia obowiązują w sanatoriach. Wiele osób zastanawia się, czy w trakcie pandemii koronawirusa wyjazdy do sanatorium są w pełni bezpieczne. Wiele osób rezygnuje ze względu na wirusa, inni zaś wahają się, czy warto ryzykować swoim zdrowiem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy wyjazd do sanatorium w trakcie pandemii koronawirusa jest bezpieczny oraz jakie obostrzenia obowiązują w sanatoriach.

 

Test na koronawirusa

 

Każdy senior, który wybiera się do sanatorium, musi wykonać test na obecność koronawirusa. Test ten należy wykonać na sześć dni przed rozpoczęciem kuracji.  O tym gdzie, kiedy i w których godzinach będzie można pobrać wymaz do badania na koronawirusa, poinformuje pisemnie oddział wojewódzki NFZ.


Co najważniejsze, dla pacjentów skierowanych na leczenie uzdrowiskowe, test jest bezpłatny. Za pobranie wymazu i wykonanie testu, we wskazanych przez oddział wojewódzki NFZ punktach, zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.


Wynik testu przekazuje telefonicznie uzdrowisko, do którego senior został skierowany. W przypadku wykluczenia koronawirusa uzdrowisko potwierdzi telefonicznie przyjazd.


Wykonywanie testów na koronawirusa znacznie wpływa na bezpieczeństwo seniorów, którzy przyjeżdżają do sanatoriów, by podreperować swoje zdrowie.


Obostrzenia w sanatorium

 

Jeśli wyruszasz do sanatorium, by przez okres turnusu prowadzić bogate życie towarzyskie – uwaga - możesz się rozczarować! Obostrzenia dotknęły również sanatoria, więc zasada zachowania dystansu społecznego to podstawa.


Obowiązek noszenia maseczki lub przyłbicy obowiązuje na terenie całego sanatorium. Można zdjąć tylko na czas posiłków i niektórych zabiegów. Należy też przestrzegać odstępu od innych osób oraz regularnie myć i dezynfekować ręce.


W jednym pokoju wieloosobowym nie powinno być zakwaterowanych więcej niż cztery osoby przy zachowaniu minimum 4 m kw. powierzchni noclegowej na osobę.


 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!