Darmowe książki bez wychodzenia do biblioteki - poradnik dla seniora.

Darmowe książki  bez wychodzenia do biblioteki - poradnik dla seniora.
Drukuj Skomentuj

Wielu seniorów ceni sobie rozrywkę w postaci dobrej książki. Jeśli nie zdążyliście zrobić zapasów w postaci literatury przed zamknięciem bibliotek – nic straconego. Sprawdź, co zrobić, by mieć dostęp do książek bez żadnych opłat.

Empik 

 

Empik zachęca do wypróbowania swojej nowej usługi Empik Premium - przez 60 dni całkowicie za darmo! To pakiet ponad 13 tysięcy e-booków i audiobooków, w którym możesz przebierać do woli – zaczynając od klasyki, kończąc na nowościach. Aby otrzymać darmowy kod należy wpisać swój adres e-mail na stronie empik.com. Po aktywacji kodu wystarczy zainstalować na swoim smartfonie lub tablecie aplikację Empik Go. Uwaga – nie ma możliwości pobrania książki, a czytanie nie jest możliwe na czytniku e-booków.

Empik Premium uprawnia również do zamówienia książek papierowych – za dostawę 0 zł! 

 

Legimi

 

Jeśli posiadasz czytnik e-booków z dostępem do Legimi (np. marki Kindle), polecamy zakładkę Darmowe. W ofercie klasyka literatury, Magazyn Literacki Książki i nowości wydawnicze. Dodatkowo, całkowicie za darmo, możesz wypróbować przez 14 dni abonament legimi – na e-booki lub e-booki + audiobooki. 

 

Wolne Lektury

 

Nie tylko uczniowie mogą z nich korzystać! To odpowiedni wybór dla miłośników klasyki. 

W ofercie twórczość wielkich pisarzy: Josepha Conrada, Michaiła Bułhakowa, Charlesa Dickensa, Edgara Allana Poe, Jana Kasprowicza, Adama Mickiewicza, Bolesława Prusa, Władysława Reymonta i wielu innych. Pliki przystosowane do czytania online, ale również pobrania w formatach PDF i przystosowanych do czytników e-booków – mobi, ebup. Istnieje również możliwość odsłuchania danej książki czy wiersza. 

 

Woblink

 

Rejestrując się na woblink.com otrzymujesz możliwość pobrania bezpłatnych ebooków w różnych formatach. Seniorom lubiącym grozę polecamy Magazyn Histeria i książki H.P. Lovecrafta. Niezwykle aktualną lekturą okazać mogą się też książki postapokaliptyczne z uniwersum Metro. Ponadto perełki dla miłośników literatury faktu, klasyków, poradników, literatury chrześcijańskiej.

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!