Darmowe opaski życia dla seniorów

Darmowe opaski życia dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Naciśnięcie guzika SOS na specjalnej opasce życia połączy seniora z Centrum Alarmowym, które wezwie odpowiednią pomoc. Tak program będzie realizowany w gminie Świecie. 

Do kogo jest skierowany program?

 

"Program jest w szczególności kierowany do osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych" - zauważa Paweł Knapik, wiceburmistrz Świecia. "Gmina Świecie zaopatrzy w nieodpłatne urządzenia do wzywania pomocy mieszkańców po 60 roku życia lub osoby legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności" - dodaje.

 

Z systemu będzie mógł skorzystać każdy

 

"Jeśli ktoś nie spełnia powyższych warunków, a chce do programu dołączyć m.in. z powodów zdrowotnych, będzie też miał taką możliwość" - mówi wiceburmistrz. "Pod warunkiem, że sam zapłaci za opaskę życia" - dodaje.

 

Ich cena będzie wynosiła od 200 zł do 500 zł. 

 

Sprawdź również: Depresja u Seniora. Jak opiekunka może pomóc?


Dwa rodzaje urządzeń do wyboru

 

Gmina ma udostępnić dwa typu urządzeń do wzywania pomocy. Pierwszy w formie bryloka na szyję, który będzie podłączony do telefonu stacjonarnego. Wybrać będzie można również opaskę na rękę, skonfigurowaną z telefonem komórkowym.

 

"Takie urządzenia mają wbudowany przycisk alarmowy SOS, gdy go wciśniemy w sytuacji zagrożenia, łączy się z Centrum Alarmowym, które wzywa odpowiednią pomoc" - tłumaczy Knapik.


Ile to będzie kosztować?

 

Ta forma teleopieki ma być dostępna do mieszkańców już niebawem. Radni zaakceptowali już projekt uchwały, dotyczący programu. - Na ten cel mamy przeznaczonych w 2020 r. 50 tys. zł - mówi Knapik. - W tym roku chcemy kupić kilkadziesiąt urządzeń do wzywania pomocy. Zobaczymy jakie jest zainteresowanie ze strony mieszkańców i wtedy będziemy program rozszerzać - dodaje.

 

Sprawdź także: Bardzo widoczne zmarszczki na czole oznaczają wyższe ryzyko chorób serca!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!