Darmowe przychodnie dla seniorów. Ale bez ważnego specjalisty

Darmowe przychodnie dla seniorów. Ale bez ważnego specjalisty
Drukuj Skomentuj

Od przyszłego roku seniorzy mają zyskać darmowy dostęp do specjalistów z wielu dziedzin. Okazało się jednak, że pominięto ważnego specjalistę. Jaki ma to wpływ na seniorów? Odpowiadamy.

Darmowe przychodnie dla seniorów. Ale bez farmaceuty


Od 1 stycznia 2024 r. wejdzie w życie ustawa na mocy której mają powstać centra opieki, w których zapewniona będzie specjalna opieka dla seniorów. Ustawa została zainicjowana przez prezydenta i dotyczy pacjentów geriatrycznych. Nie obejmuje jednak takich specjalistów jak farmaceuci. A przecież seniorzy to grupa, która zażywa najwięcej leków. Farmaceuci zamierzają więc zadbać o to, by doszło do skorygowania zapisów ustawy o szczególnej opiece geriatrycznej.

 

Sprawdź także: Odpłatna pomoc sąsiedzka. Gmina może za to zapłacić


Jak podaje Medone, posłanka Józefa Szczurek-Żelazko po nagłośnieniu sprawy postanowiła się nią zająć i zdecydowała się na wysłanie interwencji poselskiej do Ministerstwa Zdrowia. Z kolei farmaceuci zachęcają inne osoby wykonujące ten zawód, aby przesłały prośby do prezydenta "o wsparcie procesu". Można to zrobić na oficjalnej stronie głowy państwa przez formularz kontaktowy.

 

Sprawdź także: DPS z rozszerzoną ofertą. Opieka nad seniorem bez noclegu lub na kilka dni


„Została wysłana interpelacja do ministra zdrowia przez panią poseł Szczurek-Żelazko. Teraz apelujemy do farmaceutów o wysyłanie prośby do prezydenta. Została też już wysłana informacja do wszystkich izb okręgowych, z prośbą o poparcie inicjatywy i zamieszczenie tego apelu na stronach izb i w mediach społecznościowych. Chcemy, by zostało to zmienione, jeszcze zanim ustawa wejdzie w życie w styczniu” – poinformowała Marta Trafidło, cytowana przez Medonet.

Źródło: Medonet

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!