Depresja - jak sobie z nią poradzić u osób obłożnie chorych?

Depresja - jak sobie z nią poradzić u osób obłożnie chorych?
Drukuj Skomentuj

Pacjenci, którzy są obłożnie chorzy, bardzo często nie mają chęci do życia. Poddają się, odmawiają leczenia. Jeśli dodatkowo cierpią na depresję, może być to dla nich bardzo niebezpieczne. Jak poradzić sobie z depresją u osób obłożnie chorych? Wyjaśniamy.

Depresja u osób obłożnie chorych – co robić?


Depresja to temat niezwykle trudny. Cierpi na niąwiele osób obłożnie chorych, które poddają się i nie chcą walczyć o życie. Jak pomóc pacjentowi? Jak przywrócić w nim chęci do życia?

 

Ważne jest, by zarażać pacjenta pozytywną energią. Uśmiech i pozytywne nastawienie to podstawa. Warto również robić wszystko, by ulżyć pacjentowi w bólu. Świetnie sprawdzą się przyjemności, które sprawiały tej osobie radość przed chorobą. Masaż, kąpiel w gorącej wodzie, wspólny seans filmowy lub słuchanie muzyki. Pozwoli to na odprężenie i relaks.

 

Sprawdź również: Stan przedzawałowy - jak go rozpoznać? Jak pomóc?


Osoby, które przed chorobą były duszami towarzystwa, nie powinny zostać odcięte od innych ludzi. W miarę możliwości i samopoczucia pacjenta organizuj spotkania z innymi osobami. Nawet jeśli mają być one krótkie, sprawią obłożnie choremu radość. Warto również wykorzystać nowoczesną technologię. Narzędzia do komunikacji przez Internet doskonale sprawdzą się w kontaktach z osobami, które mieszkają daleko.

 

Sprawdź również: Udar mózgu - jak rozpoznać objawy?


Odnalezienie nowego hobby lub pielęgnowanie starego to świetny sposób na walkę z depresją u osób obłożnie chorych. Pozwoli oderwać się od natrętnych smutnych myśli i zająć głowę czymś pożytecznym.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)