Dieta śródziemnomorska a objawy menopauzy

Dieta śródziemnomorska a objawy menopauzy
Drukuj Skomentuj

Badania przeprowadzone w Australii przez "American Journal of Clinical Nutrition" dowiodły, że u kobiet stosujących dietę śródziemnomorską objawy menopauzy są lżejsze i mniej uciążliwe!

Naukowcy analizowali kwestionariusze wypełniane przez ponad 6 tys. kobiet w wieku 50-55 lat. Ankieta dotyczyła sposobu odżywiania, aktywności fizycznej, palenia papierosów, spożywania alkoholu oraz dokuczliwych objawów menopauzy.

 

Zobacz jak poradzić sobie z objawami menopauzy, wejdź: Jak sobie radzić z menopauzą

 

Ponad połowa kobiet miała uderzenia gorąca i nocne poty. Po dziewięciu latach obserwacji naukowcy stwierdzili, że kobiety, których dieta była bogata w zielone warzywa, czosnek, truskawki, melony, ananasy, makarony i czerwone wino rzadziej skarżyły się na uciążliwe dolegliwości. Uczestniczki, które spożywały produkty zawierające dużo tłuszczu i cukru odczuwały je natomiast znacznie częściej.

Zobacz także jak to co jemy wpływa na działanie leków, wejdź: Przyjmowanie leków a dieta seniora

Wyniki badań wykazały, że dieta śródziemnomorska łagodzi objawy menopauzy. Naukowcy podejrzewają, że dzieje się tak ponieważ  produkty o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości błonnika mogą pomagać stabilizować poziom estrogenu i utrzymywać odpowiedni poziom glukozy.

Na długie życie w zdrowiu i dobrym samopoczuciu wpływ ma bardzo wiele czynników, o których często zapominamy. Okazuje się, że nie tylko zdrowa dieta i aktywność fizyczna to najlepszy sposób na długowieczność. Poznaj więc inne Sposoby na długowieczność

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe