Dodatkowe środki dla lubelskiego oddziału NFZ na operacje usuwania zaćmy

Dodatkowe środki dla lubelskiego oddziału NFZ na operacje usuwania zaćmy
Drukuj Skomentuj

Jak poinformował Dziennik Wschodni - Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ otrzymał dofinansowanie w wysokości 7,4 mln złotych na operacyjne usuwanie zaćmy, a także na zabiegi wstawiania endoprotez stawów.

Do szpitali powędruje 7,4 miliona złotych, z czego 2,4 mln złotych zostanie przeznaczone na leczenie zaćmy, a 5 mln zł na operacje wymiany stawów kolanowego i biodrowego. Rzecznik lubelskiego NFZ - Małgorzata Bartoszek poinformowała, że pieniędzy powinno wystarczyć na sfinansowanie 365 zabiegów okulistycznych oraz ponad 150 operacji ortopedycznych.

 

Dodatkowe środki na zabiegi zaćmy trafią do 14 placówek szpitalnych, a w tym m.in. do SPSK 1 w Lublinie (600 tys. zł), szpitala „papieskiego” w Zamościu ponad (500 tys. zł) oraz szpitala wojewódzkiego w Białej Podlaskiej (blisko 400 tys. zł).

 

Z kolei dodatkowe wsparcie w zakresie finansowania operacji endoprotezoplastyki stawu biodrowego lub kolanowego otrzyma 15 szpitali, w tym m.in. szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie, szpital wojewódzki w Chełmie oraz szpital w Puławach.


źródło: www.rynekseniora.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

  • Michalina Kościuszko
    Michalina Kościuszko
    odpowiedz

    Leczenie zaćmy w Czechach jest bardzo popularne wśród osób chcących leczyć się za granicą. Decyduje o tym nie tylko jakość czeskich klinik, występująca często możliwość komunikacji po polsku ale także ceny za zabieg które nie przekraczają zwykle 2.500 zł. Poczytajcie o klinice PROVISUS w czeskim Cieszynie. Wszelkie wizyty kwalifikacyjne i kontrolne odbywają się na miejscu w Cieszynie, a także w ośrodkach zlokalizowanych w Częstochowie i Łodzi, do wyboru dla pacjenta. Czeka się jakieś 2 tygodnie na operację usunięcia zaćmy.

Słowa kluczowe